Polityka Prywatności: nie gromadzimy indywidualnych danych osobowych, korzystamy z plików cookie. Zobacz więcej | OK, ukryj komunikat
psur.pl - Wycieczki po Polsce
strona główna > artykuły > Gdzie nad morze? Wicie

Gdzie nad morze? Wicie

Wicie to niewielka miejscowość nad samym morzem w gminie Darłowo. Czy warto tam spędzić wakacje? Oto nasza opinia.

Piotr Surowiecki | ostatnia aktualizacja: 06-07-2018, 22:31 | Copyright (c) psur.pl | Zakaz kopiowania tekstu i/lub zdjęć

Wicie położone jest na Pomorzu Środkowym, ok. 10 km na wschód od Darłówka. Miejscowość ta leży nad samym Bałtykiem, a niedaleko jest jeszcze Jezioro Kopań.

Wicie jest reklamowane jako mała, spokojna miejscowość, będąca przeciwieństwem głośnych kurortów. I rzeczywiście, jeśli porównamy Wicie np. z Darłówkiem, Ustką czy Władysławowem to jest tu nieporównywalnie ciszej i luźniej. Nie ma takiego tłoku, hałasu, a "dzielnica handlowa" ogranicza się praktycznie do jednej ulicy.
Ładne, nowe chodniki przy zejściu na plażę[zdjęcie: Zejście na plażę w centrum Wicia - sierpień 2017. Złapanie kadru bez człowieka w takim miejscu świadczy o tym, że tłok nie przygniata]

Nie jest to jednak zupełnie odludne miejsce, z dziką plażą, tylko normalna miejscowość nadmorska z tym jednak zastrzeżeniem, że w bardzo niewielkim rozmiarze. W gorące dni na plaży jest oczywiście dużo osób, ale nie jest to taki tłok, że igły nie wetkniesz.

Plaża w Wiciu

Najwięcej kontrowersji w Wiciu dotyczy plaży. Niegdyś miejscowość ta słynęła ze sporego odcinka kamienistej plaży, o czym pisaliśmy też na naszej stronie. Zimą 2016/2017 Wicie nawiedził sztorm i po zniszczeniu plaży Urząd Morski wydał spore kwoty na jej refulację, tzn. na nasypanie piasku. Poniżej zdjęcie z tych prac, które mamy od p. Małgorzaty, sołtysa wsi (dziękujemy!).
Plaża w Wiciu - refulacja[zdjęcie: Refulacja, czyli odbudowa plaży, która miała miejsce przed latem 2017]

I rzeczywiście: gdy ponownie odwiedziliśmy Wicie w sierpniu 2017 roku to zobaczyliśmy, że nawet najbardziej kamienisty odcinek pokryty jest piaskiem. Nie ma więc już wielkich połaci kamieni w Wiciu.
Plaża w Wiciu[zdjęcie: Tak wygląda w 2017 roku kamienista niegdyś część plaży]

Na wschód od ul. Morskiej plaża była zawsze w większej części piaszczysta.
Plaża w Wiciu[zdjęcia: Ładna piaszczysta plaża - na wschód od ul. Morskiej]

Jeśli pójdziemy dalej na wschód, aż do Jarosławca, to plaża wciąż będzie ładna.

Tak naprawdę to szczegóły, które przytaczamy, aby wyjaśnić krążące opinie o Wiciu. Wystarczy jednak zapamiętać jedną rzecz: w Wiciu nie ma istotnych kłopotów z plażą. Nawet jeśli na jakimś odcinku znajdziemy kamienie przy samej wodzie, to można przejść kawałek dalej i cieszyć się piaskiem. Co więcej, obecnie plaża w Wiciu to bardzo ciekawe miejsce ze względu na jej różnorodne ukształtowanie.
Niewysoki klik, ale blisko wody[zdjęcie: Klif na plaży w Wiciu w sierpniu 2017. Ciekawe w jakim stanie przetrwa jesienno-zimowe sztormy?]

Miejscowość

Główna zaleta Wicia to oczywiście bliskość plaży i Bałtyku oraz czysta przyroda. Warto też zaznaczyć, że nie przebiega przez nie żadna droga przelotowa, więc ruch samochodowy jest stosunkowo niewielki.

Od 2014 roku Wicie znacznie się zmieniło. Główna ulica - Morska - została odnowiona, pojawiły się chodniki i parkingi, a nawet plac zabaw. To duży plus, bo kiedyś trzeba było spacerować wśród jeżdżących samochodów.
Wicie - widok na ul. Morską[zdjęcie: Ulica Morska - główny trakt Wicia]

Na tej ulicy znajduje się zdecydowana większość punktów handlowych i gastronomicznych, na niej jest też największy tłok. Pozostałe uliczki z bazą noclegową są spokojne.

Przy zejściu na plażę znajduje się bezpłatna toaleta (również dla niepełnosprawnych).

W stronę Darłowa (na zachód) wychodzi z Wicia piękna droga przez nadmorski las. Nie jeżdżą tamtędy auta, więc jest to świetne miejsce na pieszy spacer lub przejażdżkę rowerem.
Leśna droga, oznakowana czerwonym szlakiem[zdjęcie: Leśna droga w stronę Darłowa - świetne miejsce na spacery na łonie przyrody albo na rowerową wycieczkę do tegoż miasta]

Podobna droga jest także w drugą stronę - na wschód, do Jarosławca, jednak nią nie szliśmy.

W Wiciu znajduje się geograficzny środek polskiego wybrzeża, co upamiętnia kamień z odpowiednią inskrypcją. Znajduje się on niedaleko zejścia na plażę przy ul. Morskiej.

Generalnie Wicie to niewielka, spokojna miejscowość, położona bardzo blisko morza.

Okolice

Od Wicia można urządzić sobie piękny spacer plażą aż do Jarosławca. To jednak dłuższa wyprawa, bo jeśli zechcemy sobie jeszcze pospacerować po Jarosławcu (np. wejść na tamtejszą latarnię morską), to w dwie strony wyjdzie łącznie ok. 15 km.

Ok. 4 km wgłąb lądu od Wicia położona jest wieś Barzowice, a w niej bardzo ładny średniowieczny kościół, w którym można uczestniczyć codziennie w Eucharystii. Nieopodal tej wsi, z Barzowickiej Góry, roztacza się piękny widok na morze i jezioro Kopań (więcej na ten temat).

Najbliższą dużą miejscowością jest Darłowo z mnóstwem zabytków, portem i innymi atrakcjami. Wszystkie one zostały opisane w naszym artykule o zwiedzaniu Darłowa i Darłówka. Tam też znajdują się najbliższe markety (m.in. Biedronka, Netto, Lidl) oraz kilka kościołów.

Z dziećmi

Dla jednych będzie to wada dla innych zaleta: liczba komercyjnych atrakcji dla dzieci jest ograniczona (stragany z bibelotami, automaty, place zabaw itp.). Tak jak napisaliśmy jest to mała miejscowość, nie są to kilometry ulic, które kuszą pokusami najmłodszych. Naszym zdaniem to zaleta, lepiej żeby dzieci skoncentrowały się na morzu, zabawie, niż na nabywaniu kolejnych maneli.

W 2014 roku na skrzyżowaniu ulic Plażowej i Morskiej (przy zejściu na plażę) pojawił się plac zabaw.
Wicie - ul. Plażowa i plac zabaw

Noclegi w Wiciu

W Wiciu nie ma wielkich ośrodków wypoczynkowych, zabudowa jest raczej lekka i rozproszona. Dominują kwatery prywatne i domki. Noclegi można znaleźć na założonej przez mieszkańców stronie www.morzewicie.pl. Niektóre ośrodki mają też swoją ofertę na booking.com, gdzie z kolei można sprawdzić ceny i opinie innych wczasowiczów - zobacz.

Podsumowanie - nasza opinia

Wicie to niewielka wieś położona nad samym morzem. Jak na nadmorską miejscowość jest tu raczej spokojnie. Plaża, choć miejscami nietypowa, w zdecydowanej większości jest po prostu piaszczysta - jak w innych miejscach nad Bałtykiem.

Aktualizacja - wakacje 2018

Wygląda na to, że do Wicia znów powróciły kamienie - tak jak w poprzednich latach. Z naszych informacji (bo jeszcze w tym roku tam nie byliśmy) wynika, że są one na lewo (zachód) od głównego zejścia przy ul. Morskiej i ciągną się na długości ok. 200 metrów. Jak zwykle piaszczysta plaża jest w stronę Rusinowa (na prawo/wschód od głównego zejścia). Jest to zatem pewne utrudnienie dla wczasowiczów, ale wystarczy przejść kilkaset metrów w bok i już znajdziemy się na piaszczystej plaży.

Komentarze - forum

Pawka (21-10-2015, 16:03)

Byliśmy w Darłówku w 2013r.Plaża z kamieniami,dłuższy spacer to horror .Czy coś się zmieniło na plaży w 2014 ,2015?

Turysta (01-01-2017, 14:05)

Trzeba pamiętać że Wicie położone jest w bardzo dynamicznym miejscu wybrzeża, przy pełnym morzu. Praktycznie co 2 tygodnie sytuacja z plażą może być całkiem odwrotna. Tam gdzie teraz kamienie za chwilę będzie piasek i odwrotnie.Dlatego stwierdzenie że " Dla wielu wadą może być kamienista plaża w zachodniej części miejscowości " może być nieprawdziwe. Doznaliśmy tego w wakacje 2016 gdy okazało się że plaża po stronie zachodniej, za zejściem od " harcerzy " okazała się przyjemna i piaszczysta.

www.psur.pl (01-01-2017, 18:19)

@Turysta Po napisaniu tego artykułu byliśmy rok później znów w Wiciu i sytuacja była niemal identyczna, więc widać, że to się jednak tak dynamicznie (z tygodnia na tydzień) nie zmienia. Co do tego zacytowanego zdania, to ono jest wyjęte z podsumowania, które jest siłą rzeczy pewnym skrótem. Szczegóły są w tekście i nie chodzi o całą plażę w Wiciu na zachód od ul. Morskiej (bo gdyby traktować to dosłownie to kamienie byłyby do Świnoujścia) tylko o kilkusetmetrowy odcinek. Zaraz to doprecyzujemy.

Turysta (02-01-2017, 12:09)

To znów dopowiem że w 2016 roku okazało się że kamienie były też dobre kilkaset metrów od głównego wejścia na plażę w stronę wschodnią ( w stronę Jarosławca ) tak że łatę piasku trudno było wyszukać żeby koc rozłożyć, natomiast po ok. 150 metrach po stronie zachodniej morze naniosło całkiem fajny piaseczek. Nie wiem co było później po naszych wczasach. Może akurat trafiliście że ruch morza wytworzył bardzo podobną sytuację. Wiem że co sezon dorzucają piachu na plaże w Wiciu, a w tym roku jak się dowiedziałem Urząd Morski ma sypać prawie kilometrowej długości piaskowy wał, więc może w końcu będzie wszędzie piaszczysta i szeroka plaża. Tak czy siak do Wicia jeżdżę co rok od paru już lat i pomimo takiej czy owakiej plaży zawsze dobrze wypoczywam.

Izabela (25-06-2017, 19:44)

Witam Ja jadę pierwszy raz z dziećmi nad morze właśnie do miejscowości wicie mam zarezerwowany domek. Najbardziej martwi mnie dojazd bo jesteśmy z Częstochowy i jedziemy pociągiem mam pytanie którą miejscowość wybrać ktora byłaby najbliżej miejscowości wicie a potem chyba autobus? Zapytałam w PKP ale oni się zastanawiali czy ta miejscowość istnieje ??podpowiedzieli że Sławno może być najlepszym rozwiązaniem bo do Jarosławca nie ma pociągów proszę o informację bo w lipcu już jedziemy

Paweł Maciejewski (30-06-2017, 10:05)

Ładnie się Pan uwziął na miejscowość Wicie widzę. Przyjeżdżam już niemal 6 lat z rodziną i jeszcze na kamienistą plaże nie trafiliśmy po stronie zachodniej. Byliśmy tydzień temu i nawet w centrum kamieni brak. W szoku jestem takiego nieadekwatnego przedstawiania miejsca.

www.psur.pl (30-06-2017, 18:19)

@Paweł Maciejewski Po pierwsze pod tytułem jest data ostatniej aktualizacji - 2015 rok. Gdzie jak gdzie, ale na plaży sytuacja zmienia się dynamicznie, więc w 2017 roku może to już wyglądać inaczej. Szczególnie, że tej zimy był wielki sztorm w Wiciu, plaża była zniszczona, potem była robiona refulacja, więc teraz plaża może wyglądać dużo lepiej niż kiedyś. Po drugie jeśli bywa Pan w Wiciu od 6 lat to nie mógł Pan nie zauważyć kilkuset metrów kamienistej plaży na zachód od ul. Morskiej. Tak było na przestrzeni 2 lat, kiedy odwiedzaliśmy Wicie. Nawet zdjęcia wyraźnie to pokazują. Potwierdzają to również np. opinie internautów na facebooku na profilu morzewicie. Twierdzenie, że jest inaczej to zwyczajna nieuczciwość. Dalej na zachód być może nie ma tego kłopotu, ale to przecież opisaliśmy. Natomiast dziękujemy za aktualne informacje, postaramy się wkrótce przeredagować nieco artykuł, aby nikogo nie zmylił.

Izabela (01-07-2017, 11:57)

A czy ktoś odpowie na moje pytanie ??

www.psur.pl (01-07-2017, 15:17)

@Izabela Najlepiej zapytać u właściciela noclegu. Sławno z dużych stacji rzeczywiście jest chyba najbliżej, a stamtąd jeszcze jeżdżą szynobusy do Darłowa. Z Darłowa nie jest już daleko do Wicia, ale jakoś trzeba dojechać (taxi?). Właściciel noclegu będzie wiedział najlepiej. Życzymy udanych wakacji!

Izabela (01-07-2017, 20:29)

Oj dziękuję za odpowiedź już kupiłam bilety do Sławno ciężko było znaleźć miejsce wolne nie wiedziałam że trzeba aż tak wcześnie rezerwować jak człowiek pierwszy raz jedzie to tak ma ale się udało i nie mogę się doczekać napiszę jak było Pozdrawiam

Aga (06-07-2017, 22:48)

Byliśmy w 2016 roku i była plaża kamienista i nam nie przeszkadzało wręcz przeciwnie syn był zachwycony bo zbierał i żucał kamienie do morza ??w tym roku też się tam wybieramy i nie wyobrażamy sobie gdzie indziej wczasów nad morzem a byliśmy w paru miejscach Wicie jest piękne i spokojne a o to chodzi odpocząć ??????pozdrawiam ??????

Beata (14-07-2017, 10:51)

My z kolei jedziemy pociągiem do Ustki i teraz dylemat, jak się z niej wydostać? Co jeździ z Jarosławca do Wici?

Izabela (22-07-2017, 15:03)

Hej jak obiecałam daje znać jak to było w wakacje w miejscowości Wicie. Otóż super ??. Mieliśmy domek ?? wynajęty obiekt zamknięty, więc dla dzieci ?? bezpiecznie. Do plaży blisko 15 minut spacerkiem, można wynająć rowery, jest gdzie zjeść, a plaża myślałam że będzie dużo tych kamieni ale nie jest tak źle bo dzieci nawet mają z tym frajdę. Spokój i cisza ?? właśnie tego mi było trzeba. Polecam

www.psur.pl (22-07-2017, 15:23)

@Izabela Dziękujemy za komentarz, no i fajnie, że wakacje się udały :)

Piotr z rodziną (14-09-2017, 11:35)

My również, w tym roku odwiedziliśmy Wicie. Było to nasze drugie podejście do tej miejscowości. Jesteśmy typową rodziną z dwójką małych dzieci. Dla nas to genialne miejsce. Cisza, spokój, możliwość aktywnego wypoczynku to zaleta tego miejsca. Przekonaliśmy się, że jeśli ktoś chce uniknąć tłoku w środku sezonu to będzie zadowolony. Szlak nadmorski w stronę Darłowa jest super, można pobiegać, pojeździć rowerem, spacerować z dziećmi no i te puste plaże.... wystarczy przejść dwa wejścia nad morze dalej i można napawać się spokojem.... Naszym zdaniem genialną pracę wykonuje dla Wicia Pani Sołtys. Dbałość o infrastrukturę, zaplecze kulturalne, nieustanna promocja w mediach powoduje, że różnice w rozwoju miasteczka widać z roku na rok... Polecamy Wicie... My na pewno wracamy tam za rok :)

Mk (08-10-2017, 11:42)

Bylem w Wiciu z rodzina /2+2/ tydzien w I pol. lipca 2017. Wyjazd udany choc dla nas to miejscowka zeby przyjechac na 1 raz: + wiekszosc miejsc noclegowych jest w nowych lub prawie nowych obiektach /duzo ladnych domkow, apartamenty/, + nie za duzo ludzi i malo badziewnych stoisk, lokali z zapiekanami, koszulkami itd. Z drugiej strony to raczej nie miejsce dla mlodych ludzi, + miejscowosc wciaz sie rozbudowuje i sprawia wrazenie jakby miejscowym wciaz zalezalo /a to piknik z lokalnymi turystami, toalety, skoszona trawa itp./, ? jest gdzie zjesc w szczycie obiadowym czas oczekiwania to 30 min, ? komarow nie bylo, choc to chyba zalezy od aktualnego sezonu /w poblizu jezioro, lasy/, ? plaza, hmmm... znam ladniejsze nad baltykiem, byl piasek czasem kamienie, ktore akurat podobaly sie przedszkolakom, generalnie lepsza plaza jest dalej od glownego wejscia, w strone darlowa /tam chodzilismy przez las sosnowy/ lub jaroslawca, ale przez to z 200m do plazy robi sie 600, co ma znaczenie dla dzieci, + wypozyczalnie rowerow, warto pojechac do darlowa wzdluz morza /droga po plytach, nie dla malych dzieci/ i w strone Jaroslawca /bardzo ladna plaza przed miejscowoscia/. Podsumowujac, OK, ale znam ciekawsze miejscowki nad Baltykiem, moze warto przyjechac 1 raz i sprawdzic, co komu odpowiada

Lipa (10-06-2018, 13:18)

Kamienie,kamienie,kamienie....Szkoda urlopu.

Dominika (13-06-2018, 17:23)

Ja jadę 16 czerwca. Naprawdę tak dużo teraz kamieni

woo (20-06-2018, 12:27)

Byliśmy (2+1) w Wiciu w 2016 roku i w tym roku tam wracamy. W naszej pamięci plaża na wschód od głównego wejścia ulicą Morską zapisała się jako kamienista, a na zachód jako piaszczysta (przy czym nie mam tu na myśli okolic klifu, tylko dalej, w okolicach ostatnich zabudowań. Nawet kilkaset metrów do plaży nie jest wielkim problemem, gdyż trasa prowadzi przez las. Metry przez las są jakieś krótsze niż po brukowych czy asfaltowych drogach. Warto przejść około kilometra w kierunku Darłówka, bo plaża jest tam przyjemna a przy tym pusta. Jeśli ktoś ma możliwość - warto zabrać ze sobą rowery (przydadzą się choćby do dojazdu na plażę bardziej oddaloną od samego Wicia). Ponieważ z nadmorskich miejscowości dotychczas najbardziej do gustu przypadło nam Wicie i Chłopy, to w głowie mam porównanie Wicia z Chłopami. Zalety Wicia: spokojna miejscowość, względnie pusta plaża, lasy(!) i dużo przestrzeni na spacery. Wady Wicia: do najbliższego bankomatu jest 10 km, najbliższy port rybacki w Darłówku (w Chłopach jest na miejscu - istotne dla miłośników ryby), z Wrocławia gorszy dojazd (w zasadzie od Bobolic optymalna trasa oznacza drogi bez numerów). Wielu wynajmujących domki ma też tu brzydki zwyczaj doliczania kosztów dodatkowych do rachunku (wg wskazań licznika energii elektrycznej, w Chłopach nie ma takiej mody). Warto pamiętać, że w tym rejonie Bałtyku zdarzają się coraz częściej przykre niespodzianki związane z zatopioną w okolicach Darłówka bronią chemiczną z okresu II Wojny Światowej. Incydenty te nie są dość częste, aby były nagłaśniane, ale wspomnieć wypada, że coś, co wygląda jak bursztyn może okazać się kawałkiem fosforu, który spowoduje niegojące się poparzenia, a w razie połknięcia stanowić będzie śmiertelne zagrożenie bez możliwości jakiegokolwiek ratunku (źródło np. http://www.wnp.pl/parlamentarny/gospodarka/baltyk-to-tykajaca-bomba-zegarowa-zatopione-beczki-z-bronia-chemiczna-moga-sie-rozszczelnic-w-kazdej-chwili,9433.html)

Waldek z rodziną (04-07-2018, 14:45)

Byłem tydzień temu czyli czerwiec 2018 .Szkoda urlopu,jestem zawiedziony,plaza to kpina a raczjebrak plazy. Moja córeczka nie miała gdzie biegać,same kamienie,żona zraniła sobie stope,dziecko płacze,nie ma gdzie rozłozyc koca. Plaza a raczej brak plazy nad morzezm mija sie z celem i sensem tam przyjazdu. Wicie? nigdy wiecej to już wolę na hel. pozdrawiam

psur.pl (04-07-2018, 16:44)

Naprawdę aż tak źle w tym roku? Nie dało się przejść odrobinę na bok, żeby nie było kamieni?

Alka (04-07-2018, 20:53)

Zarezerwowałam urlop i nie wiem czy jeszcze nie zrezygnować. nie ma tam piaszczystej plaży???

psur.pl (04-07-2018, 22:16)

@Alka Zwykle część była kamienista, a kawałek dalej ok, pewnie w tym roku jest podobnie. Przejście 200 metrów w bok to raczej nie powód, żeby odwoływać urlop. Zresztą tu widać plażę na filmiku: https://web.facebook.com/morzewicie/videos/950685771758962/ Postaramy się dowiedzieć więcej i jeśli się uda to tu wpiszemy.

psur.pl (06-07-2018, 22:32)

@Alka Dodaliśmy aktualizację pod artykułem - jest tam trochę więcej informacji.

Max (08-07-2018, 12:27)

Naprawdę dajcie sobie wszyscy spokój z Wicie. Właśnie wróciliśmy z rodziną i dziećmi. Plaża to same kamloty. W morzu to samo. Sztuką jest zrobić kilka kroków. Ohydne i nie miłe dno. Szkoda waszych pieniedzy.

Karolina (15-07-2018, 10:40)

Czy w Wiciu jest jakiś większy sklep typu Biedronka lub cokolwiek? Wybieram się za 2 tyg.z rodziną i nie wiem czy zabierać zapasy czy kupie na miejscu??

psur.pl (15-07-2018, 17:42)

Są w Wiciu sklepy spożywcze, ale marketów nie ma - najbliższe są w Darłowie.

Turysta (30-07-2018, 13:10)

Wicie ma jedną niezaprzeczalną zaletę. BRAK SINIC ! Można podziwiać duże miejscowości nad naszym morzem za piaszczyste plaże i infrastrukturę, ale nigdy nie wiadomo czy akurat nie trafimy na zanieczyszczenie morza sinicami, rok 2018 to znakomicie udowodnił. Wicie jest wysunięte ok. 8 km w głąb morza w stosunku do Kołobrzegu i Ustki ( można to sprawdzić na mapie ) i tu praktycznie nigdy nie ma problemu z tym skażeniem, a informacje dotyczące broni chemicznej to między bajki można włożyć. Proszę podać ostatnie przypadki jakiś incydentów z udziałem zatopionej broni chemicznej. Jest to tak sporadyczne że chyba wygrał bym szybciej w totka. Media zawsze szukają sensacji i niepotrzebnie ludziom w głowach mieszają. Problem kamieni występuje tylko w okolicach głównego zejścia na plażę. Na plażach w kierunku zachodnim,w stronę Darłówka jest przyjemny piasek i nie ma tu kamieni.

Mark (02-08-2018, 9:00)

Właśnie kończę wakacje w Wiciu. Plaża przy centralnym zejściu ma kamienie i w lewo i w prawo. Jednym to nie przeszkadza dla drugich - absolutnie nie. Kwestia gustu. Jak się założy "botki" to dla mnie żaden problem. Można podejść w kierunku Darłówka jakieś 500 m i zaczynają się fajne plaże bez kamieni i bez ludzi ))). My jeździliśmy rowerami aż do mierzei i tam szeroka plaża pustka i dzieciaki mogły się pobawić i pobiegać a człowiek nie musiał mieć oczu dookoła głowy ))). Dodatkowy plus w tym miejscu to bardzo łagodne zejście do morza (jakieś 20 m od brzegu woda po łydki), ale oczywiście to może się zmienić po jakimś sztormie. Sprawdziliśmy trasę mopedami Wicie- Darłówek i da się przejechać. W niektórych momentach trzeba uważać na piach na ścieżce/drodze (po części trasa zrobiona z płyt a po części robili akurat asfalt od strony Wici) ale ogólnie fajna wyprawa i bardzo malownicze i puste plaże. Polecam Wicie jeśli ktoś nie lubi podczas wakacji aż takich tlumów. Jak dla nas z dzieciakami to super może dlatego, że trafiliśmy 2 tygodnie super pogody. Acha nadmienię że kończą też asfalt w kierunku Rusinowo-Jarocławiec.

Olo (02-08-2018, 10:55)

DonWicia jezdzilem ok 30 lat temu z Babcia która zaczęła tam jeździć w latach 60-tych XX wieku. I wtedy była to spokojna wieś. Dwa ośrodki wczasowe, obóz harcerski i kilka może kilkanaście domów mieszkańców. Żadnych dróg asfaltowych pizzerii pubów dyskotekmitp. Jedyny sklep był w ośrodku Bydgoszczy czynny rano i popoludniu a sklep!czynny cały dzień był w Rusinowie. Na plaży pustki i można bylo wypocząć bez tłumów i chalasu. A teraz to się zrobiła miejscowość tłumnie odwiedzana wybudowali dziesiątki domów pensjonatów itp. Szkoda dawnego Wicia i osób przyjeżdżających tam co roku. Mieszkalem zawsze u pani Marysi.

joł (10-08-2018, 10:40)

wszędzie kamienie ,kamienie ,kamienie bez butów nie są się wejść do morza. dzieci co chwilę pokaleczone stopy i palce od kamieni na plaży!!!urlop popsuty pomimo pięknej i ciepłej pogody przez kamienista plażę!!!!

zadowoleni turyści (28-09-2018, 12:04)

tak czytam Wasze komentarze i aż muszę zabrać głos. wróciliśmy z 2 tygodniowego pobytu z Wici i jak komuś chce się przejść 5 min spacerkiem aleją przez las ( A to raczej nie problem) to bez problemu trafi na piaszczystą plażę A jak komuś się nie chce i musi się lansować przy głównym wejściu na faktycznie kamienistej plaży to niech leży i nie narzeka. podejrzewam, że taka maruda będzie również niezadowolona z piaszczystej plaży bo piasek z butów nieuniknione, że znajdzie się w pokoju....Więcej w naszym serwisie

Zobacz też

Copyright (c) Piotr Surowiecki | O nas i kontakt | Regulamin i polityka prywatności | odsłon od XI 2009: 9723300