Polityka Prywatności: nie gromadzimy indywidualnych danych osobowych, korzystamy z plików cookie. Zobacz więcej | OK, ukryj komunikat
psur.pl - Wycieczki po Polsce
strona główna > opłata klimatyczna > Duszniki-Zdrój

Duszniki-Zdrój - opłata klimatyczna

Duszniki-Zdrój, gmina Miasto Duszniki-Zdrój. Pobierana jest opłata uzdrowiskowa. Poniżej obowiązujące stawki oraz kalkulator.

Podaj liczbę osób w poszczególnych przedziałach wiekowych

(1,00 zł/dzień):

(3,50 zł/dzień):


Informacje dodatkowe:
1,80 zł - tyle wynosi stawka dla osób posiadających na podstawie obowiązujących przepisów orzeczony znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności, całkowita niezdolność do pracy.

Krótki link do tej strony:

Ważne informacje

 1. W żadnej gminie nie pobiera się opłaty klimatycznej od:
  • osób przebywających w szpitalach,
  • osób niewidomych i ich przewodników,
  • podatników podatku od nieruchomości z tytułu posiadania domów letniskowych położonych w miejscowości, w której pobiera się opłatę miejscową albo uzdrowiskową,
  • zorganizowanych grup dzieci i młodzieży szkolnej,
  • dyplomatów z innych krajów (w pewnych sytuacjach).
 2. Jeśli przy stawkach nie ma informacji o jakichś zniżkach (np. dla emerytów, niepełnosprawnych czy poza sezonem) to znaczy, że takich nie ma. Zawsze zamieszczamy informacje o wszystkich istniejących ulgach.
 3. Staramy się by dane były aktualne: wszystkie dane aktualizowaliśmy w grudniu 2017 roku, mamy więc większość stawek na 2018 rok. Nie możemy jednak zagwarantować, że podane dane będą poprawne i uprzedzamy, że z różnych powodów mogą się w rzeczywistości różnić. Nie ponosimy odpowiedzialności za skutki wykorzystania obliczeń naszego kalkulatora. W przypadku znalezienia błędu prosimy o komentarz.
 4. Używając kalkulatora akceptujesz regulamin serwisu www.psur.pl.

Duszniki-Zdrój - dodatkowe informacje

Komentarze - forum

Dorota Nowak (27-03-2014, 13:38)

W szpitalu uzdrowiskowym Jan Kazimierz pobierają opłatę klimatyczną. Dlaczego,skoro skierowanie mam do szpitala,za pobyt nic nie płacę, a w rozporządzeniu jest ,że nie pobiera się opłaty klimatycznej w szpitalach.

Piotr Surowiecki (27-03-2014, 14:15)

Pani Doroto! Bierze się to z tego, że sanatoria (szpitale uzdrowiskowe) nie są traktowane tak jak zwykłe szpitale. Problem poruszamy szczegółowo w artykule na naszej stronie pt. "Co to jest opłata klimatyczna?" - link nieco u góry, po prawej stronie.

Jan Kania (08-08-2014, 23:52)

Stwierdzam, że opłata klimatyczna od osób przebywających w szpitalu uzdrowiskowym w Dusznikach "Jan Kazimierz" to bezprawie. Po rocznej walce tzw. burmistrz prawomocnym postanowieniem Kolegium Odwoławczego zmuszony został do jej zwrotu. Jan Kania

Wojciech Piechota (02-09-2014, 8:41)

Podobnie jak mój poprzednik Pan Jan Kania ja również skierowałem sprawę do Kolegium Odwoławczego w Wałbrzychu i po rocznej batalii odzyskałem pieniądze za pobraną opłatę klimatyczną Widocznie te sprawy nie uczą mądrości Pana Burmistrza a nie wątpię w to iż zna On wyrok NSA w tej sprawie który mówi jednoznacznie iż szpital to szpital i nie pobiera się opłaty klimatycznej

Pacjent z Jana Kazimierza A (12-09-2014, 20:58)

Szpitale uzdrowiskowe to są szpitale i nie wolno pobierać opłat klimatycznych, jest to zapisane w ustawie, już wiele szpitali uzdrowiskowych zostało podanych do sądu, gdyż to jest bezprawne. Ostatnio było głośne w telewizji TVN "Uwaga"

Wiesława Wieczorek (21-09-2014, 18:50)

Panie Piotrze Surowiecki, to co Pan pisz to nie prawda do szpitali uzdrowiskowych jeździ się na leczenie uzdrowiskowe, jest to tak samo traktowane jak lecznicze szpitale otwarte, czy szpitale rehabilitacyjne. To jest tylko wymysł Burmistrza i niezgodny z prawem. Takie sprawy są zgłaszane do sądu z dobrym skutkiem, Jan Kazimierz też idzie pod ostrzał

Piotr Surowiecki (25-09-2014, 6:16)

Pani Wiesławo! Być może wyraziłem się nieprezyzyjnie, chodziło mi jaka jest praktyka w tej gminie, a nie jak powinno być. Jak widać po powyższych komentarzach opłata jest pobierana i dopiero po formalno-prawnej walce nasi Czytelnicy uzysykiwali jej zwrot. Zaktualizowałem też opis tego problemu w naszym artykule "Co to jest opłata klimatyczna?" - link powyżej po prawej stronie lub tutaj: http://www.psur.pl/a.aspx?id=193 Pozdrawiam!

Wiesława Wieczorek (25-09-2014, 11:17)

CYTATY "Co to jest opłata klimatyczna? - Jest to podatek, który muszą płacić turyści" CZYLI NIE PACJENCI ZE SZPITALI "Kto jest zwolniony z opłaty klimatycznej? * osób przebywających w szpitalach" SZPITAL UZDROWISKOWY TO SZPITAL A NIE JAK INNI ROZUMUJĄ SANATORIUM "Inna sytuacja jest jeżeli przebywamy w szpitalu uzdrowiskowym. Jest to szpital, a ustawa mówi, że osoby przebywające w szpitalach są zwolnione z opłaty uzdrowiskowej." TO JAKIM PRAWEM BURMISTRZ DALEJ POBIERA OPŁATĘ OD PACJENTA?

Dorota Kania (23-10-2014, 18:47)

Jutro Burmistrz będzie zwracał za nielegalnie pobraną opłatę klimatyczną od pacjentów przebywających obecnie w szpitalach uzdrowiskowych. A kiedy zwróci pieniądze pacjentom, którzy płacili a już wrócili do domu ????

anonim (16-02-2016, 17:14)

orzeczony znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności, całkowita niezdolność do pracy - trzeba spełniać oba warunki czy niepełnosprawność znaczna/umiarkowana jest wystarczająca podstawą?

www.psur.pl (16-02-2016, 18:49)

@anonim Trudno powiedzieć co radni mieli na myśli, takie niegramatyczne sformułowania w uchwale to trochę wstyd. Dla jasności oto dokładny cytat z obowiązującej uchwały: "Ustala się dzienną stawkę opłaty uzdrowiskowej na terenie gminy uzdrowiskowej Duszniki-Zdrój od osób posiadających na podstawie obowiązujących przepisów orzeczony znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności, całkowita niezdolność do pracy w wysokości 1,80 zł za każdy dzień pobytu."Zobacz też

<< Opłata klimatyczna - lista miejscowości

Copyright (c) Piotr Surowiecki | O nas i kontakt | Regulamin i polityka prywatności | odsłon od XI 2009: 9711106