Polityka Prywatności: nie gromadzimy indywidualnych danych osobowych, korzystamy z plików cookie. Zobacz więcej | OK, ukryj komunikat
psur.pl - Wycieczki po Polsce
strona główna > opłata klimatyczna > Kudowa-Zdrój

Kudowa-Zdrój - opłata klimatyczna

Kudowa-Zdrój, gmina Miasto Kudowa-Zdrój. Pobierana jest opłata uzdrowiskowa. Poniżej obowiązujące stawki oraz kalkulator.

Podaj liczbę osób w poszczególnych przedziałach wiekowych

(2,00 zł/dzień):

(4,00 zł/dzień):


Informacje dodatkowe:
Opłata od osób niepełnosprawnych, inwalidów i kombatantów wojennych wynosi 2 zł.

Krótki link do tej strony:

Ważne informacje

 1. W żadnej gminie nie pobiera się opłaty klimatycznej od:
  • osób przebywających w szpitalach,
  • osób niewidomych i ich przewodników,
  • podatników podatku od nieruchomości z tytułu posiadania domów letniskowych położonych w miejscowości, w której pobiera się opłatę miejscową albo uzdrowiskową,
  • zorganizowanych grup dzieci i młodzieży szkolnej,
  • dyplomatów z innych krajów (w pewnych sytuacjach).
 2. Jeśli przy stawkach nie ma informacji o jakichś zniżkach (np. dla emerytów, niepełnosprawnych czy poza sezonem) to znaczy, że takich nie ma. Zawsze zamieszczamy informacje o wszystkich istniejących ulgach.
 3. Staramy się by dane były aktualne: wszystkie dane aktualizowaliśmy w grudniu 2017 roku, mamy więc większość stawek na 2018 rok. Nie możemy jednak zagwarantować, że podane dane będą poprawne i uprzedzamy, że z różnych powodów mogą się w rzeczywistości różnić. Nie ponosimy odpowiedzialności za skutki wykorzystania obliczeń naszego kalkulatora. W przypadku znalezienia błędu prosimy o komentarz.
 4. Używając kalkulatora akceptujesz regulamin serwisu www.psur.pl.

Kudowa-Zdrój - dodatkowe informacje

Komentarze - forum

Szechynski (04-11-2015, 18:31)

Czy za pobyt 21 dni w Szpitalu Uzdrowiskowym Kudowa Zdrój będę płacił opłatę klimatyczną.Na skierowaniu jednoznacznie pisze "... Szpilal Uzdrowiskowy...".

Piotr Surowiecki (04-11-2015, 19:55)

Problem pobierania opłaty klimatycznej w szpitalach uzdrowiskowych jest omówiony w naszym artykule pt. "Co to jest opłata klimatyczna?" Link po prawej i trochę do góry lub tutaj: http://www.psur.pl/a.aspx?id=193

zep (25-02-2017, 7:54)

Smog kosztuje kuracjuszy.

andy (09-04-2017, 22:19)

Czy w przypadku wcześniejszego wyjazdu z sanatorium, np. z powodów zdrowotnych, opłata klimatyczna zostanie proporcjonalnie zwrócona?

Katarzyna (22-08-2018, 14:12)

czy moge nie placic oplaty klimatycznej jesli jest dzien w dzien halas od 6 rano? przyjechalam sie tutaj wyspac I podleczyc a od 6 rano dzien w dzien panowie podcinaja zywoplot? jestem bardziej zmeczona niz przed przyjazdem tutaj.

Jan Wiśniewski (07-09-2018, 13:40)

Co zrobić w przypadku braku pokwitowania zapłaty klimatycznej ? Pani w recepcji hotelowej wydała mi tylko druczek KP (dowód wpłaty)bez pieczątki gminy.Po zwróceniu jej uwagi że to bezwartościowy kwitek, odparła tylko że "u nas tak wygląda potwierdzenie opłaty i do widzenia" Czyżby nikt z gminy nie kontrolował co się dzieje z pieniędzmi z opłaty i gdzie one trafiają.Zobacz też

<< Opłata klimatyczna - lista miejscowości

Copyright (c) Piotr Surowiecki | O nas i kontakt | Regulamin i polityka prywatności | odsłon od XI 2009: 9611659