Polityka Prywatności: nie gromadzimy indywidualnych danych osobowych, korzystamy z plików cookie. Zobacz więcej | OK, ukryj komunikat
psur.pl - Wycieczki po Polsce
strona główna > opłata klimatyczna > Szczawno-Zdrój

Szczawno-Zdrój - opłata klimatyczna

Szczawno-Zdrój, gmina Miasto Szczawno-Zdrój. Pobierana jest opłata uzdrowiskowa. Poniżej obowiązujące stawki oraz kalkulator.

(4,33 zł/dzień):


Informacje dodatkowe:
Podana stawka obowiązuje od 1 stycznia 2018 roku. Do końca 2017 roku wynosiła ona 4 zł.
Brak zniżek dla dzieci i młodzieży.

Krótki link do tej strony:

Ważne informacje

 1. W żadnej gminie nie pobiera się opłaty klimatycznej od:
  • osób przebywających w szpitalach,
  • osób niewidomych i ich przewodników,
  • podatników podatku od nieruchomości z tytułu posiadania domów letniskowych położonych w miejscowości, w której pobiera się opłatę miejscową albo uzdrowiskową,
  • zorganizowanych grup dzieci i młodzieży szkolnej,
  • dyplomatów z innych krajów (w pewnych sytuacjach).
 2. Jeśli przy stawkach nie ma informacji o jakichś zniżkach (np. dla emerytów, niepełnosprawnych czy poza sezonem) to znaczy, że takich nie ma. Zawsze zamieszczamy informacje o wszystkich istniejących ulgach.
 3. Staramy się by dane były aktualne: wszystkie dane aktualizowaliśmy w grudniu 2017 roku, mamy więc większość stawek na 2018 rok. Nie możemy jednak zagwarantować, że podane dane będą poprawne i uprzedzamy, że z różnych powodów mogą się w rzeczywistości różnić. Nie ponosimy odpowiedzialności za skutki wykorzystania obliczeń naszego kalkulatora. W przypadku znalezienia błędu prosimy o komentarz.
 4. Używając kalkulatora akceptujesz regulamin serwisu www.psur.pl.

Komentarze - forum

AniaJ (09-10-2014, 19:32)

Witam.Od 3-10-2014 jestem kuracjuszką sanatorium, w którym przebywają również tzw. poszpitalni.Mam bardzo niską emeryturę.Czy biorąc pod uwagę fakt,że w tym samym sanatorium przebywają "różni pacjenci",nie mogę być zwolniona z podatku? Zaznaczam,że jest już po sezonie i z kominów widać trujący dym

Yorg (03-02-2015, 14:30)

W GRUDNIU 2014 R przebywałem w sanatorium w Szczawnie Zdroju. Pobrano opłatę sanatoryjną w wysokości 3,50/dobę. Nie wiem dlaczego zimą pobierana jest ta opłata, bo ani walory widokowe ani też powietrze nie spełniało najniższych wymogów czystości. Jeden wielki smog z pieców domowych. Mieszkam na Górnym Śląsku i muszę stwierdzić, że nasze powietrze obecnie jest o wiele czystsze niż w tej leczniczej miejscowości.

Joanna (13-01-2016, 18:05)

Jestem w senatorium 4 raz w Szczawnie i zrobiła się tu pustynia w porównaniu z innymi latami. Ludzi jak na lekarstwo , nuda, smog , że w gardle pali, przez ulice przejść nie można tyle samochodów i taka opłata uzdrowiskowa . Za co?!!!! Na pewno nie zachęca to do ponownego przyjazdu.

kuracjuszka na urlopie. (18-01-2016, 18:43)

Oplata klimatyczna w sezonie zimowym to porazka rajców, najpierw zlikwidujcie smog a wtedy pobierajcie tak wygorowana oplate- 4 zl dzien. Wstyd.

Była "kuracjuszka" (19-03-2017, 23:41)

Zgadza sie wszystko, smog przerażający. W centrum "uzdrowiska" po lewej stronie sanatorium Młynarz jest dom z którego wali koszmarny gryzący dym! Nad całym pięknym deptakiem obok domu zdrojowego unosi sie coś koszmarnego, trudno nawet oddychać. Ostrzegam przed tym miejscem wszystkich a szczególnie osoby z problemami pulmonologicznymi. ?? ?? Była" kuracjuszka".

Alina córka kuracjuszy (13-02-2018, 21:16)

Pobieranie tak wysokiej opłaty od schorowanych ludzi ,którzy na sanatorium czekali prawie 3 lata to skandal.Inne miejscowosci np Kudowa nie pobierają opłat od kuracjuszy

psur.pl (13-02-2018, 21:19)

Pani Alino, to nieprawda. Kudowa-Zdrój również pobiera opłatę uzdrowiskową i prawdę mówiąc, to chyba na palcach jednej ręki można policzyć uzdrowiska, które takiej opłaty nie pobierają.

Jan-kuracjusz (18-07-2018, 17:09)

Pokażcie w którym kurorcie jest tak wysoka opłata klimatyczna - bijecie rekordy - nauczyliście się chyba od rządzących naszym krajem.

Dominika (03-09-2018, 17:33)

4,33? Duża przesada!Zobacz też

<< Opłata klimatyczna - lista miejscowości

Copyright (c) Piotr Surowiecki | O nas i kontakt | Regulamin i polityka prywatności | odsłon od XI 2009: 9611605