Używamy plików cookie oraz usług Google Analytics (statystyki strony) i Google AdSense (reklamy) co wiąże się z przetwarzaniem pewnych danych. Więcej informacji oraz możliwości zarządzania tutaj. Jeśli nie wyrażasz zgody zmień ustawienia swojej przeglądarki lub opuść stronę. AKCEPTUJĘ
psur.pl - Wycieczki po Polsce
strona główna > artykuły > Park Dinozaurów w Krasiejowie k. Opola

Park Dinozaurów w Krasiejowie k. Opola

JuraPark Krasiejów to nie tylko park z dinozaurami, ale duże centrum rodzinnej rozrywki z rozmaitymi atrakcjami, np. plażą i kąpieliskiem.

Redakcja www.psur.pl | ostatnia aktualizacja: 11-08-2012, 9:58 | Copyright (c) psur.pl | Zakaz kopiowania tekstu i/lub zdjęć

Park dinozaurów czy park rozrywki?

Tematem wiodącym parku z Krasiejowa zarówno w nazwie jak i w przekazach reklamowych są oczywiście dinozaury. To jednak tylko część oferowanych atrakcji i być może wcale nie najciekawsza. Co zatem znajdziemy w tym parku rozrywki?

Tunel czasu

Kolejka jeżdżąca przez tunel czasuOd niego najlepiej zacząć zwiedzanie. O każdej pełnej godzinie z przystanku nieopodal kas odjeżdża kolejka. Jadąc nią oglądamy film o początkach świata (3D i parę dodatkowych efektów).

Z dziećmi
Film jest zbyt trudny, aby małe dziecko cokolwiek z niego zrozumiało, m.in. język jest trudny, dużo tam chemii czy geologii. Natomiast większość maluchów, które były w naszym wagoniku zaczęła płakać. Raczej odradzamy oglądanie dla dzieci poniżej 3 lat, natomiast powyżej tego wieku to już zależy od wrażliwości dziecka. Spokojnie można iść mniej więcej od podstawówki.

Z wózkiem
Można wejść z wózkiem do wagonika.

Park dinozaurów

Największe z dinozaurów w KrasiejowiePo wyjściu z pociągu lub dojechaniu w to samo miejsce meleksem (bezpłatny, kursuje po parku), stajemy na samym początku długiej (tak na oko między 1 a 2 km) ścieżki między modelami dinozaurów. Każdy jest szczegółowo opisany, ale oglądamy je zza płotu - bez podchodzenia i dotykania (z nielicznymi wyjątkami). Przedstawionych gadów jest bardzo dużo: od małych po największe (diplodok). Same modele największe wrażenie robią wielkością, a przyczepić się można do małej ich różnorodności: te przedstawiające jeden gatunek są zwykle identyczne.

Teren, po którym się chodzi to wyrobisko, więc nie jest on zbyt ładny, ale może właśnie taki pasuje do brzydkich przecież dinozaurów.

Po przejściu pierwszej części ścieżki na naszej drodze stanie budynek, w którym chodzimy po szybie i oglądamy znajdujące się pod nią wykopaliska. Szczerze mówiąc to bardzo niewiele widać, nie ma przewodnika, ani jakichś dużych, wyraźnych opisów. Gdzieś koło tego budynku znaleziono szczątki prehistorycznych zwierząt, więc być może szyba kryje właśnie to miejsce, ale nie zostało to klarownie oznaczone.

Z dziećmi
Ścieżka wśród dinozaurów jest wygodna, bo z dwóch stron ogrodzona i dzieci nie uciekają na boki. Mimo długiego dystansu dzieci są zaciekawione kolejnymi dinozaurami, więc bez problemu ją przechodzą.

Z wózkiem
Po ścieżce można spokojnie jechać wózkiem.

Oceanarium

Nazywa się to "Oceanarium", ale nim nie jest, bo zamiast wody za szybami są tam wielkie ekrany telewizyjne, które udają akwarium. Jest ich siedem, ubiera się przy nich okulary 3D i rzeczywiście fajnie to wygląda. Szczególnie emocjonujący i ciekawy - ale nie brutalny - jest ostatni ekran, warto go zobaczyć.

Z dziećmi
Nie jest to sympatyczne miejsce: poprzez ciemność i muzykę budowany jest nastrój grozy, oglądane na ekranych stwory również nie są szczególnie piękne, no a ostatni ekran zdecydowanie radzimy z małymi dziećmi omijać.

Z wózkiem
Da się bez problemu wjechać.

Cinema 5D

W środku nie byliśmy, ale proponują tam trzy seanse do wyboru i z tego co pamiętamy to dwa z trzech były jakieś przygłupawe (np. horror). Trwają one ok. 15 minut, a bilety są dodatkowo płatne (ok. 10 zł).

To miejsce nie dla dzieci.

Plac zabaw w JuraPark w KrasiejowiePlac zabaw i część gastronomiczna

Nic dodać nic ująć - po prostu bardzo duży plac zabaw, z mnóstwem sprzętów i piaszczystą nawierzchnią.

Tuż przed placem znajduje się część parku z mnóstwem rozmaitych gastronomii.

Park rozrywki przy placu zabaw (dla młodszych)

Z placu zabaw można bezpośrednio przejść do parku rozrywki, w którym są rozmaite atrakcje dla najmłodszych znane np. z nadmorskich miejscowości: basen z kulkami, wielkie dmuchane zjeżdżalnie, karuzela, mała kolejka itp. Można z nich wszystkich korzystać w cenie biletu.

Obok parku jest jeszcze jedno miejsce będące swego rodzaju placem zabaw, nazywa się "bajkowa kraina dinozaurów".

Kąpielisko

Kąpielisko w JuraParku w KrasiejowieNa terenie krasiejowskiego parku dinozaurów znajduje się również kąpielisko z ładną, piaszczystą plażą. Bezpieczeństwa strzeże ratownik, dla dzieci jest specjalnie oznaczona strefa. Dodatkowo są jeszcze dwie długie zjeżdżalnie, ale nie takie wysokie, tylko płaskie zjazdy do wody i dzięki temu maluchy mogą się tam same bezpiecznie bawić. Zresztą jak maluchy akurat z niej zejdą, to rodzice też mają niezły ubaw...

To bardzo sympatyczne kąpielisko jest w cenie biletu. Dostępne jest nie tylko w wakacje, ale też m.in. we wrześniu (oczywiście zależnie od pogody).

Przy kąpielisku jest wypożyczalnia sprzętu pływającego, m.in. rowerów wodnych. Nie wiemy czy dodatkowo płatna, ale prawdopodobnie nie.

Z dziećmi
Piasek, woda, dostosowana zjeżdżalnia - czy trzeba coś jeszcze dodawać?


Park rozrywki przy kąpielisku

Przy kąpielisku znajduje się kilka atrakcji rodem z wesołego miasteczka, przeznaczonych dla nieco starszych dzieci (np. karuzela, górska kolejka). Nie zdążyliśmy już z nich skorzystać, ale z tego co widzieliśmy to one również są w cenie biletu.

Podsumowanie

Do krasiejowskiego JuraParku najlepiej przyjechać na cały dzień z plecakiem pełnym kanapek, wody i sprzętu plażowego. Za niezbyt wygórowaną cenę (patrz poniżej) można tu spędzić mnóstwo czasu w różnorodny sposób: od spaceru między dinozaurami, przez nowoczesne kino, place zabaw z rozmaitymi sprzętami, aż po orzeźwiającą kąpiel w wodzie przy plaży oraz mnóstwo innych atrakcji.

Po parku kursuje meleks z wagonikami, który ułatwia przemieszczanie się po tym rozległym obszarze.

Jeśli chodzi o wady to czasem (np. na początku) brakuje wyraźnych informacji na temat kierunku czy kolejności zwiedzania i można być zdezorientowanym.

Tyranozaur w KrasiejowieNaszym zdaniem też tematyka dinozaurów nie jest szczególnie dobra dla małych dzieci, gdyż stwory te są brzydkie i agresywne. Są też wątpliwości odnośnie całej otoczki z nimi związanej, m.in teorii ewolucji, bo tak na zdrowy rozsądek: czy to możliwe, że meduzy tak się przystosowywały do otoczenia, że po iluś tam latach przypadkowo zrobił się z nich słoń? Chyba trochę kit dzieciom wciskają. Zresztą ponoć brakuje na to dowodów, ale to już dyskusje dla naukowców.

Informacje praktyczne

Ścieżka obok diplodokaJuraPark Krasiejów
ul. 1 Maja 10
46-040 Krasiejów (koło Opola)

Jest to najbliższy park dinozaurów w okolicach Wrocławia. Nieznacznie dalej są parki w okolicach Kudowy-Zdrój i Szklarskiej Poręby, ale do Krasiejowa jest dość dobry dojazd (spory kawałek autostrady A4 - za przejazd tym odcinkiem zapłacimy ok. 6-7 zł).

Przy parku znajduje się duży, bezpłatny parking.

Ceny biletów
normalny - 36 zł
ulgowy - 30 zł (dzieci do lat 12, studenci, emeryci i renciści)
dzieci do lat 4 - bezpłatnie
bilet rodzinny - 120 zł (2 os. dorosłe i dwoje dzieci do lat 12)

Godziny otwarcia

* styczeń, luty, marzec:
poniedziałek - piątek: 9 - 16
sobota - niedziela: 10 - 17

* kwiecień:
poniedziałek - piątek: 9 - 16
sobota - niedziela: 10 - 18

* maj, czerwiec:
poniedziałek - piątek: 9 - 18
sobota - niedziela: 10 - 19

* lipiec, sierpień:
poniedziałek - piątek: 10 - 19
sobota - niedziela: 9 - 20

* wrzesień, październik:
poniedziałek - piątek: 9 - 17
sobota - niedziela: 10 - 19

* listopad, grudzień:
poniedziałek - piątek: 9 - 16
sobota - niedziela: 10 - 16

Uwaga! Organizatorzy zastrzegają, że miesiącach jesienno-zimowych godziny otwarcia mogą ulec zmianie ze względu na pogodę. Wówczas aktualne informacje można uzyskać pod dzwoniąc na nr telefonu 519 346 149 lub 77 465 14 67.

Komentarze - forum

biły (25-09-2012, 14:45)

ja jade tam w piątek

Kamila (23-02-2014, 11:24)

Ja byłam tam latem ( w sumie dwie rodziny w tym czworo dzieci) ubaw nie z tej ziemi!!!! Frajda niesamowita, atrakcji wystarcza na calutki dzień, a nawet dłużej. Obsługa super - ceny jak na wypas, którym dysponuje cały ten ośrodek też są ok. POLECAM ! My planujemy już drugą taką wyprawę w tym roku ... też latem :)

Grześ 06, 07, 2014 (07-07-2014, 8:01)

Super spedzony dzien , wszystko w cenie biletow , nawet kino . Bufet gastronomia na miejscu a ceny nie wygorowane . zdecydowanie polecam odwiedzenie tego miejsca bo naprawde warto . Jak dla mnie jedyny minus to muzyka puszczana przy łodce koło kąpieliska , totalna porazka , głośno , jakies afrykańskie dzwieki wogole nie pasujace do zabawy ale pozatym wszystko superrrrrrrrr .

Martynas (14-04-2015, 0:12)

Szykuję się na majówkę na wyjazd z dzieciakami bo już od jesieni wiercą mi dziurę w brzuchu ;) ale i tak lepiej to niż miały by siedzieć przed kompem non stop

kinga (29-04-2015, 18:43)

co tam jest jeszcze ciekawego ?

Kamila (25-07-2020, 10:14)

Czy w cenie jest kąpielisko czy to jest osobno? I czy jest tam możliwość np. zostania na noc np jakieś domki czy hotel?

psur.pl (25-07-2020, 10:20)

@Kamila My byliśmy tam wiele lat temu i wtedy kąpielisko było w cenie biletu. Jeśli zaś chodzi o noclegi, to są jakieś na miejscu, ale to bardziej pokoje dla grup, a nie domki z tego co wiemy. Najlepiej proszę sobie wejść na stronę https://juraparkkrasiejow.pl/ i tam sprawdzić aktualne informacje.

Luka (20-04-2022, 9:03)

Czy tam można płacić bonem

psur.pl (20-04-2022, 9:07)

@Luka Tak, szczegóły tutaj: https://juraparkkrasiejow.pl/2021/05/bon-turystyczny-od-21-maja/Zobacz też

Więcej w naszym serwisie

psur.pl - Wycieczki po Polsce
Copyright (c) Piotr Surowiecki | O nas i kontakt | Regulamin i polityka prywatności | odsłon od XI 2009: 22933693