Używamy plików cookie oraz usług Google Analytics (statystyki strony) i Google AdSense (reklamy) co wiąże się z przetwarzaniem pewnych danych. Więcej informacji oraz możliwości zarządzania tutaj. Jeśli nie wyrażasz zgody zmień ustawienia swojej przeglądarki lub opuść stronę. AKCEPTUJĘ
psur.pl - Wycieczki po Polsce
strona główna > o stronie

O stronie www.psur.pl - Wycieczki po Polsce

Niniejszą stronę dedykuję mojej wspaniałej Żonie.
Niczym byłyby kolejne kilometry przemierzanych szlaków,
gdyby nie było na nich Ciebie, Skarbie...

O autorze

Nazywam się Piotr Surowiecki. Niniejsza strona jest całkowicie hobbystycznym przedsięwzięciem, to przede wszystkim mój sposób na odpoczynek: gdy siadam przed komputerem, rozkładam mapy, przeglądam zdjęcia i próbuję napisać kilka słów o odwiedzonym miejscu to czuję się jakbym znowu tam był; albo gdy dzielę się wrażeniami z podróży nad morze i opisuję którędy najlepiej jechać, to udziela mi się ta ekscytacja jakbym sam zaraz udawał się na urlop.

Mężczyzna na szlaku z dzieckiem w nosidełku

Piszę o tym by prosić o pewną wyrozumiałość, ale także się pochwalić. Wyrozumiałość, gdyż tak tworzona strona może oczywiście wykazywać wiele braków. Natomiast pochwalić chcę się tym, że jest to strona stworzona z pasji, nie jest wyklepana przez kogoś, kto dla paru groszy posklejał artykuły z Wikipedii, lecz pisana przez człowieka, który sam się tym ekscytuje, który w opisywanych miejscach był, czytał o nich w rozmaitych źródłach i dzieli się własnymi przeżyciami.

Skąd taka pasja? To po prostu gdzieś w człowieku siedzi. Do dziś pamiętam jak długo wpatrywałem się w mapę PPWK pt. "Okolice Wrocławia", którą Rodzice przykleili nad moim łóżkiem, by zakryć mocno już zniszczoną tapetę. Zamek Piastowski w Brzegu, Las Bukowy w Trzebnicy... to tylko niektóre z nazw i choć widziałem je wtedy jedynie jako symbole na mapie, to już było w nich coś pociągającego.

To ja wymyśliłem i stworzyłem tę stronę, ja ją rozwijam, ale nie mógłbym tego robić gdyby nie wsparcie mojej Żony. Czasem widoczne - w postaci tekstu czy zebrania jakichś informacji - ale dużo rzadziej niewidoczne dla nikogo z zewnątrz, a przecież nieodzowne. Wydaje się to oczywiste, że w małżeństwie wszystko jest wspólne, również wysiłek pozwalający tworzyć taką stronę, ale w dzisiejszych czasach trzeba to wyraźnie zaznaczyć.

Cieszymy się widząc, że podawane przez nas informacje są przydatne dla tak wielu osób. Wspaniałą nagrodą jest dla nas myśl, że być może dzięki tej stronie, jakaś rodzina spędzi niedzielne popołudnie na szlaku, zamiast przed telewizorem.

Piotr Surowiecki

O stronie

Naszym głównym wyróżnikiem jest rzetelność i wysoka jakość tekstów, które publikujemy w trzech głównych działach:

Artykuły - m.in. propozycje wycieczek, porady dla podróżujących, testy sprzętu. To dłuższe teksty naszego autorstwa, najczęściej z subiektywną oceną i komentarzem. Wszystkie opisywane miejsca odwiedziliśmy i zobaczyliśmy sami. Piszemy to co myślimy, a nie to co ktoś inny gdzieś napisał. Wszystko jest sprawdzone, podane z pierwszej ręki - bardzo dbamy o jakość i rzetelność artykułów.

Wiadomości - krótkie informacje na temat turystyki i podróżowania po Polsce, np. o wydarzeniach, imprezach, wystawach, nowych produktach czy otwartych odcinkach dróg. Wiadomości to tylko suche fakty, nie zawsze opisujemy tam miejsca, które sami widzieliśmy.

Blog - luźne notki, ciekawostki czy zdjęcia z podróży. Zbyt mało wyczerpujące jak na artykuł.

Kontakt

Uprzejmię proszę agencje reklamowe, firmy zajmujące się SEO itp. o niewysłanie mi ofert współpracy, gdyż obecnie nie jestem taką zainteresowany. Nie odpowiadam na tego typu mejle.

wycieczki (małpa) psur.pl

Wszelkie uwagi, opinie, zgłoszenia błędów itp. bardzo mile widziane.

Jeśli jesteś organizatorem jakiegoś wydarzenia zachęcamy do nadesłania informacji o nim. Postaramy się taką informację opublikować w dziale Wiadomości (regulamin poniżej).

Reklama

Hobbystyczne przedsięwzięcie się rozwinęło i obecnie mamy zarejestrowaną działalność gospodarczą, jest więc możliwość indywidualnej reklamy (wystawiamy faktury VAT). Chętnych prosimy o kontakt na wycieczki małpa psur.pl

Podoba ci się?

Jeśli nasza strona się tobie podoba, to są dwa najlepsze sposoby, żeby nam podziękować:

 1. Jeśli blokujesz reklamy, to prosimy: zrób wyjątek na naszej stronie. Nie mamy nachalnych i latających po stronie reklam - nasze siedzą grzecznie w swoim miejscu. Nie mamy też reklamy spersonalizowanych, które śledzą użytkowników.
 2. Klikinj "Lubię to" na naszym profilu na Facebooku.

Regulamin korzystania z serwisu internetowego www.psur.pl

 1. Każdy użytkownik Serwisu Internetowego www.psur.pl (dalej zwanego Serwisem) jest zobowiązany do przestrzegania i akceptacji niniejszego regulaminu.
 2. Korzystanie z Serwisu oznacza akceptację Polityki Prywatności. Jeśli Użytkownik nie akceptuje któregoś z punktów Polityki Prywatności powinien niezwłocznie przestać korzystać z Serwisu.
 3. Wszelkie prawa do Serwisu, w szczególności do publikowanych tekstów i zdjęć są zastrzeżone. Podlegają one ochronie zgodnie z prawem autorskim. Nie wolno ich w żaden sposób kopiować, powielać, publikować, przedrukowywać itp.
 4. Użytkownicy korzystają ze wszystkich materiałów publikowanych w Serwisie na własną odpowiedzialność. Nie gwarantujemy, że informacje zamieszczone w Serwisie będą prawdziwe, aktualne, precyzyjne, zgodne ze stanem faktycznym. W szczególności nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje podjęte przez użytkowników Serwisu na podstawie przeczytanych w nim informacji. Użytkownik korzysta z tych informacji na własne ryzyko.
 5. Użytkownik wysyłając komentarz zgadza się na jego publikację w Serwisie. Komentarze są moderowane i zastrzegamy sobie prawo do ich usunięcia bez podawania przyczyn. W szczególności usuwamy komentarze wulgarne, obrażające innych, łamiące prawo, a także większość jakichkolwiek głosów krytycznych (nawet jeśli są one uzasadnione, ale taka jest specyfika Serwisu).
 6. Komentarze wyrażają jedynie indywidualną opinię ich autora i mogą być sprzeczne z poglądami Redakcji.
 7. Użytkownik nie może podawać w komentarzu danych osobowych. Wszystkie komentarze zawierające dane osobowe (np. imię i nazwisko, e-mail) są niezwłocznie usuwane. Komentarz wystarczy podpisać imieniem lub ksywką.
 8. Przesłanie przez użytkownika materiałów do publikacji (np. do działu "Wiadomości") oznacza zgodę na publikacje ich w Serwisie. Zastrzegamy sobie prawo do skracania, przeredagowania i zmiany tytułu nadesłanych materiałów. Zastrzegamy, że nie zawsze będą one publikowane. Przesyłając takie materiały użytkownik oświadcza, że ma odpowiednie prawa autorskie do ich publikacji.
 9. Użytkownik wysyłając Pytanie (w dziale "Pytania") zgadza się na jego publikację w Serwisie, ale także uprzednią moderację, ewentualne usunięcie, korektę czy przeredagowanie Pytania. Zastrzegamy sobie prawo do swobodnej moderacji podytkowanych pytań. Jest ona uzasadniona m.in. dbaniem o jakość serwisu, kulturę wypowiedzi i przestrzeganie prawa.
 10. Nie ponosimy odpowiedzialności za treść reklam prezentowanych w serwisie przez zewnętrzne sieci reklamowe (tzw. reklama kontekstowa).
 11. Zdjęcia zamieszczone w dziale Tapety można wykorzystywać jedynie zgodnie z ich przeznaczeniem - jako tło pulplitu. Nie można wykorzystywać ich do innych celów, np. na swojej stronie internetowej.
 12. Regulamin obowiązuje od momentu jego publikacji w Serwisie.
Copyright (c) Piotr Surowiecki | O nas i kontakt | Regulamin i polityka prywatności | odsłon od XI 2009: 21044929