Używamy plików cookie oraz usług Google Analytics (statystyki strony) i Google AdSense (reklamy) co wiąże się z przetwarzaniem pewnych danych. Więcej informacji oraz możliwości zarządzania tutaj. Jeśli nie wyrażasz zgody zmień ustawienia swojej przeglądarki lub opuść stronę. AKCEPTUJĘ
psur.pl - Wycieczki po Polsce
strona główna > artykuły > Wieża widokowa na Odrę k. Siechnic

Wieża widokowa na Odrę k. Siechnic

Czy warto tu przyjechać, aby rozejrzeć się z nowej, wysokiej wieży? Nasza opinia, mapa i zdjęcia.

Piotr Surowiecki | ostatnia aktualizacja: 18-06-2013, 17:42 | Copyright (c) psur.pl | Zakaz kopiowania tekstu i/lub zdjęć

Wieża widokowa k. Siechnic Wieżę widokową nad Odrą zbudowała gmina Siechnice w 2012 roku. Ma ona 40 metrów wysokości i znajduje się ok. 15 km od granic Wrocławia, niedaleko Kotowic.

Ze szczytu widać okoliczne lasy i łąki, płynącą Odrę, most kolejowy oraz zabudowania Czernicy. Na horyzoncie rysują się wysokie budowle z Wrocławia (np. Sky Tower) oraz np. Wzgórza Trzebnickie.

Wszystkie schody i platformy są zrobione z kratki, więc bardzo dobrze widać co jest pod nogami. Dzięki temu widok jest bardziej efektowny, ale też osoby strachliwe mogą się czuć niekomfortowo. Szczególnie, że na szczycie czuć lekkie kołysanie wieży.

Wieża jest dobrze zabezpieczona, schody stosunkowo szerokie, więc na górę wchodzą nawet rodzice z bardzo małymi dziećmi.

Wieżę zaznaczyliśmy na mapie w prawym górnym rogu tej strony - znajduje się przy osadzie Utrata, ok. 7 km od drogi krajowej nr 94 Wrocław - Opole. Tuż przy wieży znajduje się parking. Ostatnie dwa kilometry przed wieżą to brukowana droga.

Nie ma biletów - wejście na wieżę jest darmowe.
Godziny otwarcia: 10 - 20 (codziennie od marca do września)

Nasza opinia

Trzeba stwierdzić, że wejście na tak wysoką wieżę jest niewątpliwie ciekawe, a przejrzyste schody i platformy są dodatkową atrakcją. Natomiast dziwi trochę wybór miejsca na ustawienie tej wieży, bo niezbyt jest tu na co patrzeć: trochę zabudowań Czernicy, Odra... to powoduje, że siechnicka wieża bardziej niż celem może być uzupełnieniem jakiejś większej wycieczki bądź też atrakcją rowerowej wyprawy.

Widok przez kratkowaną podłogę platformy
Widok w stronę Czernicy
Widok w stronę mostu kolejowego
Widok w stronę Wrocławia - widać Sky Tower

Komentarze - forumZobacz też

Więcej w naszym serwisie

psur.pl - Wycieczki po Polsce
Copyright (c) Piotr Surowiecki | O nas i kontakt | Regulamin i polityka prywatności | odsłon od XI 2009: 22974504