Używamy plików cookie oraz usług Google Analytics (statystyki strony) i Google AdSense (reklamy) co wiąże się z przetwarzaniem pewnych danych. Więcej informacji oraz możliwości zarządzania tutaj. Jeśli nie wyrażasz zgody zmień ustawienia swojej przeglądarki lub opuść stronę. AKCEPTUJĘ
psur.pl - Wycieczki po Polsce
strona główna > artykuły > Śląsk – dobra mapa turystyczna

Śląsk – dobra mapa turystyczna

Nie jest wcale łatwo znaleźć dobrą mapę turystyczną Górnego Śląska w dokładnej skali. Nam się udało.

Piotr Surowiecki | ostatnia aktualizacja: 27-02-2019, 8:22 | Copyright (c) psur.pl | Zakaz kopiowania tekstu i/lub zdjęć

Tatry, Wybrzeże, Sudety – tutaj mamy wysyp map i zawsze się coś znajdzie. Ostatnio wybieraliśmy się na Górny Śląsk i potrzebowaliśmy w miarę dokładnej mapy turystycznej, najlepiej jeszcze z przewodnikiem. Chodziło nam o obszar miejski (Katowice itp.), a nie np. Beskid Śląski. I był kłopot – publikacji niewiele, a skala 1:100 000 lub mniejsza, a więc raczej poglądowa niż turystyczna.

W końcu jednak się udało: mapa wydawnictwa Compass pt. Metropolia Silesia i okolice. Haczyk polega na tym, że nie ma ona w nazwie „Śląsk”, więc używając wyszukiwarek w sklepach internetowych jej nie widzieliśmy.

Z jednej strony mamy dokładną mapę turystyczną w skali 1:50 000 całego obszaru aglomeracji śląskiej. Zaznaczono atrakcje turystyczne, drogi, koleje, kopalnie, kościoły, szlaki turystyczne, parkingi, stacje benzynowe itp. Nie ma się czego przyczepić, tego właśnie potrzebuje turysta.

Z drugiej strony mamy szczegółowy przewodnik, opisujący 101 atrakcji turystycznych (tyle akurat znaleziono czy chwyt marketingowy?). Całkiem sporo jak na mapę.

Rozwinięta mapa turystyczna

Nie jest to jakieś nadzwyczajne wydawnictwo, ale po prostu bardzo dobra mapa turystyczna z przewodnikiem – czyli to czego potrzebujemy jadąc w dany region. Problem w tym, że takich map Górnego Śląska jest bardzo niewiele, a tę przez nietypową nazwę (Silesia zamiast Śląsk) trudno znaleźć w Internecie.

Oferty tej mapy: wersja papierowa.

Komentarze - forumZobacz też

Więcej w naszym serwisie

psur.pl - Wycieczki po Polsce
Copyright (c) Piotr Surowiecki | O nas i kontakt | Regulamin i polityka prywatności | odsłon od XI 2009: 22975730