Polityka Prywatności: nie gromadzimy indywidualnych danych osobowych, korzystamy z plików cookie. Zobacz więcej | OK, ukryj komunikat
psur.pl - Wycieczki po Polsce
strona główna > artykuły > Noclegi nad morzem - wolne terminy 2022

Noclegi nad morzem - wolne terminy 2022

Pomagamy znaleźć wolne terminy wakacji nad morzem, również z możliwością bezpłatnego odwołania. Wcześniejsza rezerwacja to większy wybór i niższe ceny.

Piotr Surowiecki | ostatnia aktualizacja: 18-01-2022, 23:39 | Copyright (c) psur.pl | Zakaz kopiowania tekstu i/lub zdjęć

Zaraza wciąż krąży po Polsce, ale pewnie - tak jak i poprzedniego lata - wyjazdy wakacyjne będą możliwe. Generalnie nad polskim morzem zasada jest prosta - im wcześniej szukamy noclegu tym lepiej. Jest większy wybór i łatwiej coś znaleźć w sensownej cenie.

Podpowiadamy jak się zabrać za szukanie - oto dwa sposoby, a jeden z możliwością bezpłatnego odwołania rezerwacji i błyskawicznego znalezienia wolnych terminów.
Kutry na plaży

Nasz tradycyjny sposób jest następujący: wybieramy miejscowość, dowiadujemy się w jakiej gminie/mieście leży (np. z Wikipedii), wchodzimy na stronę tej gminy/miasta i tam bardzo często znajdziemy link do bazy noclegowej. Niektóre noclegi będą miały link do swojej strony, inne tylko telefon.

Oto zalety tego podejścia:
- noclegi na pewno istnieją i legalnie działają, bo oszust sam do urzędu gminy na pewno się nie zgłosi;
- możemy dotrzeć do noclegów, które są dostępne tylko na telefon (np. prowadzone przez osoby starsze), a nie ma ich w serwisach internetowych z bazą turystyczną;
- wśród tych noclegów jest wiele w niższych cenach od tych szeroko reklamowanych.

Są też wady:
- zanim znajdziemy coś odpowiadającego naszym warunkom będziemy musieli wykonać mnóstwo telefonów,
- musimy wcześniej znać miejscowość,
- nie znamy opinii innych turystów o tym noclegu, nie zawsze jest oferta ze zdjęciami w Internecie;
- bywają problemy z odwołaniem (przepadek zaliczki itp.).

Dużo łatwiejsze jest skorzystanie z nowoczesnych serwisów noclegowych. Po wpisaniu daty i liczby osób natychmiast otrzymujemy oferty wolnych terminów z cenami, możemy przeglądać opinie, zdjęcia itp. Jest też wygodne filtrowanie, np. tylko oferty z parkingiem czy bezpłatnym odwołaniem rezerwacji. Najpopularniejszy jest chyba serwis booking.com, z którego również i my wiele razy korzystaliśmy: tutaj oferty noclegów nad Bałtykiem.

Czy to zatem rozwiązanie idealne? Nie, bo czasem bywa drożej niż u przysłowiowej Pani Halinki co to na Internetach się nie wyznaje, nie w każdej miejscowości jest też wiele ofert (choć z roku na rok ich przybywa). Po prostu dwie możliwości, do wyboru, do koloru, a kto ma czas niech spróbuje obu. Owocnego szukania!

Komentarze - forum

Anna (20-06-2021, 2:23)

Dzień Dobry bony akceptujecie pozdrawiam

psur.pl (20-06-2021, 8:54)

Pani Anno, to zależy od konkretnego obiektu - trzeba indywidualnie przeczytać czy w ofercie jest o bonie turystycznym.Zobacz też

Więcej w naszym serwisie

Copyright (c) Piotr Surowiecki | O nas i kontakt | Regulamin i polityka prywatności | odsłon od XI 2009: 16462121