Używamy plików cookie oraz usług Google Analytics (statystyki strony) i Google AdSense (reklamy) co wiąże się z przetwarzaniem pewnych danych. Więcej informacji oraz możliwości zarządzania tutaj. Jeśli nie wyrażasz zgody zmień ustawienia swojej przeglądarki lub opuść stronę. AKCEPTUJĘ
psur.pl - Wycieczki po Polsce
strona główna > artykuły > Trzcianka: kąpielisko i park nad jeziorem Sarcze

Trzcianka: kąpielisko i park nad jeziorem Sarcze

Parking przy samej drodze, a tuż obok molo, plaża, WC, plac zabaw, tereny spacerowe i inne atrakcje. To świetne miejsce na przerwę w drodze nad morze lub na osobną wycieczkę.

Piotr Surowiecki | ostatnia aktualizacja: 15-07-2019, 16:00 | Copyright (c) psur.pl | Zakaz kopiowania tekstu i/lub zdjęć

Trzcianka znajduje się ok. 90 kilometrów za Poznaniem, między Czarnkowem a Wałczem, przy drodze wojewódzkiej nr 178, którą wielu letników jeździ nad morze do Kołobrzegu czy w okolice Koszalina (m.in. Mielno, Dąbki, Darłówko). Szczególnie rodzice z dziećmi szukają atrakcyjnych miejsc, gdzie można by się zatrzymać, dać się dzieciom wybiegać, a jednocześnie nie zjeżdżać daleko z trasy. Takie właśnie dobre miejsce znajduje się w Trzciance.

Gdzie?
Opisywane przez nas miejsce to tzw. Stare Kąpielisko nad Jeziorem Sarcze. Tuż przy nim znajduje się parking położony przy samej drodze nad morze: jest to ul. 27 Stycznia 60A, już przy wyjeździe z Trzcianki, po lewej stronie (jadąc nad morze).

Atrakcje

Co znajdziemy w tym miejscu?

* Kąpielisko strzeżone nad jeziorem z molem i plażą (wstęp swobodny, bez biletu).
Piaszczysta plaża nad jeziorem

* Plac zabaw przy plaży oraz siłownia na powietrzu.
Plac zabaw

* Park linowy ze swobodnym dostępem (bez biletu, zabawa na własną rękę).

* Bardzo ładne ścieżki spacerowe w parku, przy alejkach duże modele ryb słodkowodnych, zwierząt leśnych oraz grzybów. Ławki przy alejkach.
Duża ryba, w tle parkowa alejka

* Toaleta typu Toi Toi (jest też centrum fitness, więc może tam jest jakaś lepsza toaleta, ale czy dostępna? nie wiemy)

* Punkty gastronomiczne.

Jest to zatem świetne miejsce albo na weekendową wycieczkę albo na postój w drodze nad morze: nie trzeba w ogóle zjeżdżać z trasy, a wszystkie powyższe atrakcje mamy tuż przy parkingu.

Wady? Parking jest duży, ale nie ogromny: być może w gorące weekendy jest zapełniony autami osób przyjeżdżających na kąpielisko.

Parkingi leśne

Jeszcze przed Trzcianką (między Czarnkowem a Trzcianką) znajduje się bardzo ładnie położony parking leśny, ze stołami i ławami, w lesie sosnowym. Tam również się zatrzymywaliśmy, jest on po prawej stronie drogi (jadąc nad morze).

O ile nas pamięć nie myli to był jeszcze drugi taki parking w tej okolicy, ale nie jesteśmy tego pewni.

Komentarze - forumZobacz też

Więcej w naszym serwisie

psur.pl - Wycieczki po Polsce
Copyright (c) Piotr Surowiecki | O nas i kontakt | Regulamin i polityka prywatności | odsłon od XI 2009: 22966325