Używamy plików cookie oraz usług Google Analytics (statystyki strony) i Google AdSense (reklamy) co wiąże się z przetwarzaniem pewnych danych. Więcej informacji oraz możliwości zarządzania tutaj. Jeśli nie wyrażasz zgody zmień ustawienia swojej przeglądarki lub opuść stronę. AKCEPTUJĘ
psur.pl - Wycieczki po Polsce
strona główna > artykuły > Czy i gdzie niedługo będzie padał śnieg? [zawsze aktualne]

Czy i gdzie niedługo będzie padał śnieg? [zawsze aktualne]

Bardzo fajne narzędzie do sprawdzania w jakich miejscach w Polsce (i na świecie!) będzie w najbliższych dniach padał śnieg.

Piotr Surowiecki | ostatnia aktualizacja: 25-11-2020, 8:24 | Copyright (c) psur.pl | Zakaz kopiowania tekstu i/lub zdjęć

Jest to o tyle dobre, że możemy sprawdzić nie tylko czy u nas będzie śnieg, ale ewentualnie gdzie w okolicy, aby np. wyskoczyć na jednodniową wycieczkę na zabawy na śniegu.

To mapka w serwisie windy.com, która pokazuje czy i ile śniegu napada w najbliższym czasie. Do wyboru mamy najbliższe 12 godzin, 24 godziny, 3 dni, 5 dni i 10 dni.

Zobacz mapkę

Ważne uwagi:

* Szary oznacza brak opadów, a kolor - opady. Im bardziej przechodzi z niebieskiego w żółto-czerwony tym opady większe (skala jest na dole ekranu).

* Na dole ekranu mamy do wyboru okres czasu, domyślnie są 3 dni, możemy kliknąć co innego - im prognoza dłuższa tym mniej dokładna.

* W menu (na smartfonach) lub w prawym dolnym rogu (na komputerach) możemy zmienić model prognozy, czyli sposób w jaki przewidywana jest pogoda. Różne modele dają czasem różne rezultaty, więc jeśli chcemy zwiększyć wiarygodność prognozy to możemy sprawdzić czy opady śniegu są prognozowane tylko w jednym modelu czy we wszystkich (wtedy śnieg jest pewniejszy).

Komentarze - forumZobacz też

Więcej w naszym serwisie

psur.pl - Wycieczki po Polsce
Copyright (c) Piotr Surowiecki | O nas i kontakt | Regulamin i polityka prywatności | odsłon od XI 2009: 22966413