Używamy plików cookie oraz usług Google Analytics (statystyki strony) i Google AdSense (reklamy) co wiąże się z przetwarzaniem pewnych danych. Więcej informacji oraz możliwości zarządzania tutaj. Jeśli nie wyrażasz zgody zmień ustawienia swojej przeglądarki lub opuść stronę. AKCEPTUJĘ
psur.pl - Wycieczki po Polsce
strona główna > artykuły > Sposób na spacer z maluchem - rowerek biegowy

Sposób na spacer z maluchem - rowerek biegowy

Rowerek biegowy bardzo ułatwia spacery z dziećmi w wieku około 3 lat. Naprawdę!

Piotr Surowiecki | ostatnia aktualizacja: 22-04-2022, 20:12 | Copyright (c) psur.pl | Zakaz kopiowania tekstu i/lub zdjęć

Piszemy na podstawie własnych doświadczeń wielodzietnej rodziny, która dużo spaceruje, zwiedza i podróżuje - jest to więc wiarygodna opinia, a nie tekst marketingowy jakich wiele.

Co to jest rowerek biegowy?

To po prostu mały rower bez pedałów - dziecko odpycha się nogami od podłoża, żeby się przemieszczać.
Rowerek biegowy[zdjęcie: Rowerek biegowy - prosty model]

Zalety, czyli dlaczego to dobry sposób na spacer

* Rzecz oczywista: na rowerku biegowym maluch przemieszcza się dużo szybciej niż na nogach, dodatkowo mniej go to nudzi, więc jesteśmy w stanie maszerować dużo szybciej i dalej, niż gdyby dziecko normalnie szło.

* Nauka jeżdżenia na takim rowerku jest dość prosta i już po kilku tygodniach dziecko swobodnie się na nim porusza.

* Rowerek biegowy jest mały i lekki, gdy więc dziecko się znudzi jazdą nie ma problemu by wziąć rowerek do ręki i go ponieść, podczas gdy maluch będzie sobie biegał. Podobnie nie jest problemem przewożenie w bagażniku samochodowym: łatwo go ze sobą zabrać na każdą okazję.

* Jest to stosunkowo bezpieczna sprawa, prędkości nie są duże. Oczywiście uważamy na zjazdy z górki.

* Rowerek biegowy to prosta konstrukcja, nie ma się co tam psuć, koszt również nie jest wygórowany.

Jaki wiek dziecka?

Z naszych doświadczeń wynika, że rowerek biegowy jest odpowiedni dla dzieci mniej więcej od 2 do 4 lat, przy czym najlepszy okres to ok. 3 lata. Oczywiście każde dziecko jest inne. Nie ma się też co zniechęcać pierwszym, drugim czy trzecim nieudanym spacerem, dziecko potrzebuje kilku tygodni, żeby się oswoić.

Jaki model?

My używaliśmy rowerka odziedziczonego po kuzynach - najprostszy model, bez żadnych dodatków, hamulców itp. Nawet koła nie były gumowe, tylko z jakiegoś tworzywa. Sprawdzał się świetnie. I wydaje nam się, że im prostszy tym lepiej: wszystkie te dodatki tylko komplikują, zwiększają ciężar, psują się itp. Prostota często bywa piękna i użyteczna.

Szeroką ofertę rowerków biegowych można znaleźć w tym miejscu.

Podsumowanie

Zapewne nie każde dziecko polubi rowerek biegowy, ale w naszej rodzinie bardzo się on sprawdził. Używaliśmy go przy dwójce dzieci i w obu przypadkach bardzo ułatwiał nam dłuższe spacery.

Komentarze - forumZobacz też

Więcej w naszym serwisie

psur.pl - Wycieczki po Polsce
Copyright (c) Piotr Surowiecki | O nas i kontakt | Regulamin i polityka prywatności | odsłon od XI 2009: 22914673