Używamy plików cookie oraz usług Google Analytics (statystyki strony) i Google AdSense (reklamy) co wiąże się z przetwarzaniem pewnych danych. Więcej informacji oraz możliwości zarządzania tutaj. Jeśli nie wyrażasz zgody zmień ustawienia swojej przeglądarki lub opuść stronę. AKCEPTUJĘ
psur.pl - Wycieczki po Polsce
strona główna > artykuły > Krynica Morska: wędkowanie w porcie

Krynica Morska: wędkowanie w porcie

O wędkowaniu w porcie na Zalewie Wiślanym: gdzie, co i jak można łowić. Informacje praktyczne od wędkarza.

Redakcja | ostatnia aktualizacja: 14-06-2025, 20:41 | Copyright (c) psur.pl | Zakaz kopiowania tekstu i/lub zdjęć

Zapytaliśmy o te informacje zapalonego wędkarza, który od czasu do czasu wybiera się do Krynicy Morskiej, żeby wśród pięknych okoliczności przyrody realizować swoją pasję.

Przygotowanie do wędkowania
Chcąc łowić w Krynicy Morskiej na Zalewie Wiślanym należy opłacić niewielką opłatę na stronie Inspektoratu Rybołówstwa Morskiego: zobacz tutaj. Zalew Wiślany należy do wód wewnętrznych i obowiązują tam te same zasady jak na morzu. Należy także zapoznać się z przepisami, które różnią się nieco m.in. wymiarami ochronnymi.

Gdzie wędkować?
Dobrym miejscem w Krynicy Morskiej jest port pasażerski na Zalewie Wiślanym (zobacz na mapie). Inne miejscówki są raczej gorszym wyborem, ponieważ ryby w Zalewie wolą wodę głębszą, a nie płytszą i mulistą, a poza tym znalezienie miejscówki jest trudniejsze ze względu na dużą ilość trzcin.
Nabrzeże portowe[zdjęcie: Główki falochronu przy zielonej stawie to całkiem dobre miejsce na łowienie]

Jakie ryby, o jakich porach dnia i nocy oraz metody połowu
W porcie można łowić okonie, sandacze, węgorze, leszcze i płocie. Białoryb lepiej łowić na grunt niż na spławik, ponieważ fale utrudniają obserwację spławika. Ponadto grunt pozwala na osiągnięcie większej odległości. Wędkę gruntową lepiej zarzucić z zewnętrznej strony falochronu, a na haczyk założyć białe lub czerwone robaki. Nocą i wieczorem łatwiej złowić leszcza a w dzień biorą płotki. Częstym przyłowem są okonie. Zarzucając zestaw pod nogi łatwo złowić gatunek inwazyjny, czyli babkę byczą, którą można użyć jako trupka lub żywca na sandacza lub węgorza. Węgorze można łowić także na rosówki, a sandacze na spining.

Komentarze - forum







Zobacz też

Więcej w naszym serwisie

psur.pl - Wycieczki po Polsce
Copyright (c) Piotr Surowiecki | O nas i kontakt | Regulamin i polityka prywatności | odsłon od XI 2009: 26448654