Używamy plików cookie oraz usług Google Analytics (statystyki strony) i Google AdSense (reklamy) co wiąże się z przetwarzaniem pewnych danych. Więcej informacji oraz możliwości zarządzania tutaj. Jeśli nie wyrażasz zgody zmień ustawienia swojej przeglądarki lub opuść stronę. AKCEPTUJĘ
psur.pl - Wycieczki po Polsce
strona główna > artykuły > Mapa dla kierowców, szukanie trasy i adresów: DoCelu.pl

Mapa dla kierowców, szukanie trasy i adresów: DoCelu.pl

Kontynuujemy nasz subiektywny przegląd internetowych map dla kierowców. W drugiej części zajmiemy się serwisem DoCelu.pl.

Piotr Surowiecki | ostatnia aktualizacja: 15-01-2014, 18:06 | Copyright (c) psur.pl | Zakaz kopiowania tekstu i/lub zdjęć

---
Uwaga! W 2014 roku serwis docelu.pl zakończył swoją działalność.
---

+ Niemal wszystkie miejscowości - nawet bardzo małe - mają szczegółowe plany z nazwami ulic.

+ Gęsto i czytelnie naniesiona sieć instytucji: szkoły, kościoły, większe sklepy itp.

+ Na mapie naniesione są stacje PKP wraz z ich nazwami.

+ Legenda jest cały czas łatwo dostępna.

+ Funkcja obliczania odległości w linii prostej między dwoma punktami.

+ Mapa dość czytelna, dobrze widoczne są lasy, rzeki, zaznaczono nawet bagna.

Wady
- Przy skalowaniu mapy znikają istotne nazwy, a pojawiają się niepotrzebne, np. gdy na podziałce jest wartość 10 km, a zasięgiem jednego ekranu jesteśmy w stanie objąć Wrocław i Legnicę, nad miejscowością Oława nie zobaczymy jej nazwy, za to wyświetli się nam zupełnie nieistotny w tej skali podpis "Kanał do śluzy".

- Fragmenty autostrady A-4 koło Krapkowic i Katowic są oznaczone na żółto, co prawdopodobnie oznacza ich nieprzejezdność. Przez to mechanizm wyznaczania trasy sugeruje w tych miejscach niepotrzebne zjazdy i wjazdy na autostradę. Oczywiście w rzeczywistości ta autostrada jest przejezdna. Taki stan na mapie DoCelu.pl widnieje już przynajmniej kilka miesięcy i jest niedopuszczalnym błędem.

- Myląca kolorystyka dróg. W Polsce przyjęło się, że drogi krajowe oznaczamy na czerwono, wojewódzkie na żółto, a pozostałe na biało. W DoCelu.pl kolorystyka jest inna.

- Legenda zawiera mylne oznaczenie dróg krajowych - umieszczono na nich zielony symbol drogi międzynarodowej (E xx), a to nie jest to samo. Z kolei drogi wojewódzkie są podpisane jako lokalne, co też nie ma pokrycia w rzeczywistości.

- Skalowanie mapy działa wolno - to nasze subiektywne odczucie, nie poparte pomiarami ze stoperem w ręku.

- W czasie długotrwałego używania bywały sytuacje, gdy mechanizm szukania trasy działał dość zaskakująco i mało rozsądnie, np. będąc blisko wjazdu na główną drogę kazał nam robić niepotrzebne pętle.

- Nie znajdziemy na mapie fragmentu autostrady A-4 do Zgorzelca otwartego 2,5 miesiące temu.

Komentarze - forumZobacz też

Więcej w naszym serwisie

Copyright (c) Piotr Surowiecki | O nas i kontakt | Regulamin i polityka prywatności | odsłon od XI 2009: 21092809