Używamy plików cookie oraz usług Google Analytics (statystyki strony) i Google AdSense (reklamy) co wiąże się z przetwarzaniem pewnych danych. Więcej informacji oraz możliwości zarządzania tutaj. Jeśli nie wyrażasz zgody zmień ustawienia swojej przeglądarki lub opuść stronę. AKCEPTUJĘ
psur.pl - Wycieczki po Polsce
strona główna > artykuły > "Polska Niezwykła - Śląsk" - błędy w atlasie

"Polska Niezwykła - Śląsk" - błędy w atlasie

Atlas z serii Polska Niezwykła dotyczący Śląska jest bardzo ciekawą publikacją. Niestety znalazło się w nim kilka błędów, które znaleźliśmy podczas jego używania.

Piotr Surowiecki | ostatnia aktualizacja: 05-11-2009, 20:43 | Copyright (c) psur.pl | Zakaz kopiowania tekstu i/lub zdjęć

Opis błędów nie ma na celu zdyskredytowania tej publikacji, mamy wszak świadomość, że przygotowanie tak obszernego materiału może się wiązać z pewnymi błędami. Publikujemy listę błędów w celach informacyjnych, np. można ją sobie wydrukować i włożyć do atlasu.

* Arkusz 10, strona 110. Błędne oznaczenie drogi wojewódzkiej nr 384 z Łagiewnik przez Dzierżoniów i Bielawę do Woliborza. W atlasie jest ona oznaczona jako droga wojewódzka nr 378.

* Arkusz 15, s. 172. Drogi wojewódzkie z Ząbkowic Śląskich do Złotego Stoku (kolejno: 382, 390) są zaznaczone na biało (jak drogi lokalne), zamiast na żółto.

* Arkusz 15, s. 172. Na południe od drogi krajowej nr 46 droga lokalna przechodzącą przez miejscowość Kamienica została oznaczona jako droga wojewódzka nr 46 (taka droga nie istnieje).

* Arkusz 8, s. 90. Na planie Szklarskiej Poręby znajdziemy drogę wojewódzką nr 362, tymczasem w momencie wydawania atlasu miała ona numer 404. Latem 2009 numeracja została znów zmieniona i obecnie jest do droga nr 358.

* Arkusz 4, s. 42. W prawym górnym rogu arkuszu jest napisane, że droga krajowa nr 36 prowadzi dalej do Wąsosza. Tymczasem Wąsosz jest już na tym arkuszu.

Warto zaznaczyć, że znalezione przez nas błędy dotyczą wydania pierwszego. W księgarni widzieliśmy już wydanie drugie, ale pierwszy z wymienionych na naszej liście błędów nie został w nim poprawiony. Pozostałych nie sprawdzaliśmy.

Jeśli natkniemy się na jeszcze jakieś błędy, to dodamy je do listy.

Komentarze - forumZobacz też

Więcej w naszym serwisie

Copyright (c) Piotr Surowiecki | O nas i kontakt | Regulamin i polityka prywatności | odsłon od XI 2009: 21054008