Używamy plików cookie oraz usług Google Analytics (statystyki strony) i Google AdSense (reklamy) co wiąże się z przetwarzaniem pewnych danych. Więcej informacji oraz możliwości zarządzania tutaj. Jeśli nie wyrażasz zgody zmień ustawienia swojej przeglądarki lub opuść stronę. AKCEPTUJĘ
psur.pl - Wycieczki po Polsce
strona główna > pytania > Czy właściciel apartamentu musi płacić klimatyczne?

Czy właściciel apartamentu musi płacić klimatyczne?

Jestem właścicielką apartamentu w Kołobrzegu i płacę podatek od nieruchomości za działalność gospodarczą. Poza umową przysługuje mi kilkadziesiąt dni pobytu w moim lokalu. Czy - jako właściciel lokalu - mam obowiązek uiszczania opłaty klimatycznej?

ostatnia aktualizacja: 15-05-2023, 13:02

Jeśli chce Pani uzyskać pewne informacje to trzeba skonsultować się z prawnikiem bądź zadzwonić do Urzędu Miasta. My możemy napisać jedynie co nam się wydaje i to nie jest żadna profesjonalna porada prawna. Na chłopski rozum to jest Pani u siebie w mieszkaniu, więc absurdem byłoby płacenie od tego opłaty klimatycznej. Ona jest ukierunkowana na przyjezdnych, a nie płacących na miejscu podatek od nieruchomości itp. W ustawie jest to uwzględnione, bo jest tam zaznaczone, że opłaty nie pobiera się od "podatników podatku od nieruchomości z tytułu posiadania domów letniskowych położonych w miejscowości, w której pobiera się opłatę miejscową albo uzdrowiskową". Przypuszczamy, że tylko domki letniskowe są wspomniane, bo jak pisali wiele lat temu tę ustawę to jeszcze takich apartamentów nie było. Natomiast zaznaczamy, że poborem opłaty zajmuje się Urząd Miasta, więc najlepiej tam się pytać. Apartamentów w Kołobrzegu jest dużo, więc pewnie już się z takim problemem spotkali.

Komentarze - forumZobacz też

Copyright (c) Piotr Surowiecki | O nas i kontakt | Regulamin i polityka prywatności | odsłon od XI 2009: 21092766