Używamy plików cookie oraz usług Google Analytics (statystyki strony) i Google AdSense (reklamy) co wiąże się z przetwarzaniem pewnych danych. Więcej informacji oraz możliwości zarządzania tutaj. Jeśli nie wyrażasz zgody zmień ustawienia swojej przeglądarki lub opuść stronę. AKCEPTUJĘ
psur.pl - Wycieczki po Polsce
strona główna > wiadomości > Hel - rekonstrukcja lądowania w Normandii

Hel - rekonstrukcja lądowania w Normandii

Redakcja psur.pl | ostatnia aktualizacja: 05-08-2011, 19:21 | Copyright (c) psur.pl | Zakaz kopiowania tekstu i/lub zdjęć

Wielka gratka dla miłośników wojskowości i II wojny światowej: w dniach 14 - 21 sierpnia odbędzie się w Helu widowisko "D-Day Hel 2011". Jego główną częścią jest rekonstrukcja lądowania Aliantów na plażach Normandii w czerwcu 1944 roku. Była to największa operacja desantowa w historii, która otworzyła drugi, zachodni front w walce z Niemcami.

Organizatorzy zapowiadają, że w rekonstrukcjach weźmie łącznie udział ok. 250 uczestników, którzy oprócz mundurów i broni posiadają także oryginalne pojazdy wojskowe. W użyciu ma być także pirotechnika, światło i dźwięk.

Na turystów czeka kilka rekonstrukcji, z których główna odbędzie się w sobotę 20 sierpnia o godz. 16:30 na helskiej plaży. Jako główne atrakcje wymienia się użycie pływającej amfibii podczas desantu, a także lądowanie grupy spadochroniarzy. Interesująco zapowiadaja się również rekonstrukcja walk ulicznych.

Ponadto w ramach "D-Day Hel 2011" odbędą się seminaria na tematy związane z II wojną światową, liczne parady i prezentacje grup rekonstrukcyjnych, a także prezentacje dioram.

Zobacz też:
* Szczegółowy program

Komentarze - forumNajnowsze wiadomości

Zobacz też

Copyright (c) Piotr Surowiecki | O nas i kontakt | Regulamin i polityka prywatności | odsłon od XI 2009: 22084545