Używamy plików cookie oraz usług Google Analytics (statystyki strony) i Google AdSense (reklamy) co wiąże się z przetwarzaniem pewnych danych. Więcej informacji oraz możliwości zarządzania tutaj. Jeśli nie wyrażasz zgody zmień ustawienia swojej przeglądarki lub opuść stronę. AKCEPTUJĘ
psur.pl - Wycieczki po Polsce
strona główna > wiadomości > Od kiedy będzie czynna kolejka w Rewalu?

Od kiedy będzie czynna kolejka w Rewalu?

Piotr Surowiecki | ostatnia aktualizacja: 01-06-2013, 14:57 | Copyright (c) psur.pl | Zakaz kopiowania tekstu i/lub zdjęć

Aktualizacja: w 2014 roku kolejka już jeździ.

Od lata 2011 roku trwa remont zabytkowej kolei wąskotorowej łączącej Trzesącz, Rewal, Śliwin, Niechorze oraz Pogorzelicę. Z tego powodu kolejka nie jeździła wakacje 2012. A jak będzie latem 2013?

Według planów z ubiegłego roku kolejka miała jeździć już w czerwcu, jednak z aktualnych informacji uzyskanych przez nas od IT w Rewalu wynika, że rewitalizacja wciąż trwa i planowany termin zakończenia prac to sierpień 2013.

Przypomnijmy, że kolejka ta jest częścią utworzonej pod koniec XIX wieku Gryfickiej Kolei Wąskotorowej, której długość torów liczyła łącznie ok. 175 km. Po wycofaniu się PKP z eksploatacji odcinka, gmina Rewal przejęła wąskotorówkę uruchamiając w sezonie przejazdy turystyczne między miejscowościami wczasowymi.

Ze względu na bardzo dużo zainteresowanie turystów w 2011 roku rozpoczęto generalny remont. Całkowice wyremontowane zostaną zabytkowe budynki dworców, a tam gdzie ich nie ma, powstaną nowe (np. Śliwin, Trzęsacz). Ponadto utworzona zostanie nowa stacja w Niechorzu - przy latarni morskiej. Modernizacja obejmie także tabor i torowiska.

Komentarze - forumNajnowsze wiadomości

Zobacz też

Copyright (c) Piotr Surowiecki | O nas i kontakt | Regulamin i polityka prywatności | odsłon od XI 2009: 22089519