Używamy plików cookie oraz usług Google Analytics (statystyki strony) i Google AdSense (reklamy) co wiąże się z przetwarzaniem pewnych danych. Więcej informacji oraz możliwości zarządzania tutaj. Jeśli nie wyrażasz zgody zmień ustawienia swojej przeglądarki lub opuść stronę. AKCEPTUJĘ
psur.pl - Wycieczki po Polsce
strona główna > wiadomości > Lokomotywy w Wolsztynie - majówka 2013

Lokomotywy w Wolsztynie - majówka 2013

Piotr Surowiecki | ostatnia aktualizacja: 28-04-2013, 20:39 | Copyright (c) psur.pl | Zakaz kopiowania tekstu i/lub zdjęć

---
Uwaga!
Zobacz informacje o Paradzie Parowozów 2014
---

Parada Parowozów 2013 odbędzie się weekend 27-28 kwietnia 2013 w Wolsztynie. Jej organizator PKP CARGO podał już szczegółowy program imprezy.

Program

Sobota (27 kwietnia):
* 13:15 - Oficjalne otwarcie
* 13:30 - Parada Parowozów
* 15:00 - Koncerty oraz konkursy familijne
* 18:30 - Koncert Golec uOrkiestra
* 21:45 - Widowisko "Światło, Dźwięk, Para"
* 22:30 - Dyskoteka (prowadzi Hirek Wrona)

Niedziela (28 kwietnia):
* 10:00 - Zawody maszynistów
* 12:00 - Pokazy Strongmanów - przeciąganie parowozu
* 15:00 - Zawody Drużyn Drezynowych (amatorskie - udział biorą drużyny 3-osobowe)

W sobotę i w niedzielę przez cały dzień będzie można oglądać przyjeżdżające i odjeżdżające parowozy ciągnące pociągi specjalne. Dokładne godziny kursowania, a także informacje na temat możliwości przejazdu takimi pociągami znajdują się na stronie turkol.pl.

Pozostałe informacje

Warto wiedzieć, że lokomotywy z wolsztyńskiej parowozowni w ciągu roku ciągną zwykłe, regularne pociągi pasażerskie. Jest to podobno jedyne takie miejsce na świecie, a na pewno w Polsce (więcej na ten temat)

Tegoroczna impreza będzie jubileuszowa, bowiem organizowana jest już po raz dwudziesty. Z tej okazji ma zjechać do Wolsztyna rekordowa liczba zabytkowych parowozów z Polski i Europy - ok. 20.

Dni Ziemi Wolsztyńskiej

W tych samych dniach co Parada Parowozów będą trwały Dni Ziemi Wolsztyńskiej (26 - 28 IV). W ich trakcie przewidziano mnóstwo koncertów i rozmaitych występów, a z ciekawszych wydarzeń można wymienić m.in. zlot motocyklistów oraz zlot pojazdów zabytkowych i fiatów 126p. (Zobacz szczegółowy program)

Parkingi

Na Paradę Parowozów przyjeżdża dużo turystów, władze Wolsztyna urządziły specjalne parkingi. Większość z nich jest płatna, postój kosztuje 5 zł.

Zobacz mapkę parkingów na stronie wolsztyn.pl

Pociągi specjalne z Poznania "Cegielski" i "Hipolit"

"Cegielski'13" - to nazwa pociągu specjalnego organizowanego przez Instytut Rozwoju i Promocji Kolei. Skład będzie oczywiście napędzała lokomotywa parowa. Pociąg wyruszy z Poznania do Wolsztyna o 9:50, a powróci wieczorem. Rezerwacja biletów oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie turkol.pl.

Nieco później, ale także 27 kwietnia, wyruszy z Poznania pociąg "Hipolit", o którym informacje można znaleźć także na powyżej stronie.

Zaproszenie filmoweZobacz też:
* Strona organizatora imprezy
* Galeria zdjęć i film z Parady Parowozów 2013

Komentarze - forumNajnowsze wiadomości

Zobacz też

Copyright (c) Piotr Surowiecki | O nas i kontakt | Regulamin i polityka prywatności | odsłon od XI 2009: 22111652