Używamy plików cookie oraz usług Google Analytics (statystyki strony) i Google AdSense (reklamy) co wiąże się z przetwarzaniem pewnych danych. Więcej informacji oraz możliwości zarządzania tutaj. Jeśli nie wyrażasz zgody zmień ustawienia swojej przeglądarki lub opuść stronę. AKCEPTUJĘ
psur.pl - Wycieczki po Polsce
strona główna > wiadomości > Droga ekspresowa S8 Syców - Walichnowy otwarta! (mapa)

Droga ekspresowa S8 Syców - Walichnowy otwarta! (mapa)

Piotr Surowiecki | ostatnia aktualizacja: 21-12-2013, 15:46 | Copyright (c) psur.pl | Zakaz kopiowania tekstu i/lub zdjęć

21 grudnia 2013 został otwarty odcinek drogi ekspresowej S8 między Sycowem a Walichnowami.

Nowy odcinek na zachodzie łączy się z istniejącą już drogą ekspresową S8 Wrocław - Oleśnica - Syców. Na wschodzie kończy się niedaleko skrzyżowania dróg krajowych nr 14 i 8 (okolice miejscowości Sokolniki i Walichnowy). Jest on częścią drogi krajowej nr 8 pomiędzy Wrocławiem a Warszawą.

Długość otwieranego odcinka to 45 km. Posiada on po dwa pasy ruchu w jednym kierunku, czyli komfort jazdy jest tam niemal taki sam jak na autostradzie. Znacznie ułatwi on podróż, gdyż dzięki niemu ominie się Kępno oraz bardzo długi ciąg jazdy obszarem zabudowanym w okolicach Wieruszowa.

Poniżej mapa - nowy odcinek zaznaczony jest na niebiesko (biegnie w poprzek mapy na osi wschód - zachód). Kliknij na mapę, żeby zobaczyć wersję interaktywną (ale na niej może być jeszcze zaznaczony jasną linią przerywaną).

Mapa nowego odcinka S8 Syców - Walichnowy
(źródło mapy: UMP)

Zobacz też:
* Wrocław - Warszawa: którędy najlepiej jechać?

Komentarze - forumNajnowsze wiadomości

Zobacz też

Copyright (c) Piotr Surowiecki | O nas i kontakt | Regulamin i polityka prywatności | odsłon od XI 2009: 22084483