Używamy plików cookie oraz usług Google Analytics (statystyki strony) i Google AdSense (reklamy) co wiąże się z przetwarzaniem pewnych danych. Więcej informacji oraz możliwości zarządzania tutaj. Jeśli nie wyrażasz zgody zmień ustawienia swojej przeglądarki lub opuść stronę. AKCEPTUJĘ
psur.pl - Wycieczki po Polsce
strona główna > wiadomości > Lokomotywy w Wolsztynie - majówka 2015

Lokomotywy w Wolsztynie - majówka 2015

Piotr Surowiecki | ostatnia aktualizacja: 29-04-2015, 6:01 | Copyright (c) psur.pl | Zakaz kopiowania tekstu i/lub zdjęć

Słynna Parada Parowozów w Wolsztynie odbędzie się w tym roku w sobotę 2 maja 2015.

Co roku w długi weekend majowy zjeżdza do Wolsztyna kilka lub kilkanaście lokomotyw parowych (w 2015 roku podobno tylko 5) i przez ten czas (z kulminacją w sobotę i w niedzielę) przyjeżdżają i odjeżdżają ze stacji, można więc aż do znudzenia obserwować te wielkie maszyny z bliska. Dodatkowo można się spodziewać licznych atrakcji towarzyszących ze względu na trwające w tym samym terminie Dni Wolsztyna (szczegóły poniżej).

Program - Parada Parowozów 2015

sobota, 2 maja 2015
rozpoczęcie od godziny 11:00

11:00
- Festiwal Swojskiego Jadła
- Strefa dla dzieci i młodzieży
- Przygotowania do bicia rekordów Polski w liczbie osób mieszczących się w kartonowym pociągu oraz czytających na głos wiersz "Lokomotywa" Tuwima

12:30
- Występ Powiatowej Wolsztyńskiej Orkiestry Dętej

13:00
- Parada Parowozów
Jest to jednoczesny przejazd wszystkich lokomotyw pod parą. Jeżdżą one w różnych układach, np. wszystkie jednocześnie albo parami itp. Trwa to około godziny i na żywo robi naprawdę duże wrażenie (kilka zdjęć i filmik z Parady Parowozów 2013).

15:00 - 21:30 (strefa przy scenie)
- Bicie rekordów Polski: w liczbie osób mieszczących się w kartonowym pociągu, w liczbie osób czytających na głos wiersz "Lokomotywa" Tuwima oraz w najdłuższym rysunku wykonanym przez jednego autora.
- Koncerty zespołów lokalnych: Dixie Kings, Piwozaury, Parter, Tab-Chan, Chaos Consume Us.

21:45
- Widowisko "Światło, Para, Dźwięk"

(organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w programie)

Pociągi specjalne

Organizowane są pociągi specjalne:

1) Godzinne przejażdżki z Wolsztyna po okolicy pociągami ciągniętymi przez lokomotywy parowe - szczegóły na www.fundacjaeraparowozow.pl.

2) Dojazd do Wolsztyna i powrót do domu (tylko niektóre pociągi są ciągnięte przez lokomotywy parowe): szczegóły na turkol.pl.

Nawet jeśli nie planujemy przejechania się którymś z tych pociągów, a planujemy pobyt w Wolsztynie, to warto zapisać sobie godziny odjazdów i przyjazdów pociągów z parowozem, bo to dobra okazja by widzieć je z bliska w akcji (przy peronach jest wówczas mniejszy tłok niż w czasie samej Parady).

Mapka i parkingi

Ulotkę z planem sytuacji (m.in. zaznaczone miejsca imprez oraz parkingi) można pobrać ze strony: http://www.wolsztyn.pl/wydarzenie,wolsztyn,68.html#a. Warto ją sobie wydrukować i wziąć ze sobą.

Dni Wolsztyna 2015

Paradzie Parowozów jak co roku towarzyszą Dni Wolsztyna. Jest to cykl różnorodnych imprez, a w programie można znaleźć m.in.: wystawę parowozów z klocków Lego, paradę zabytkowych pojazdów, koncerty czy występy teatrów ulicznych. Szczegółowy program Dni Wolsztyna 2015

Komentarze - forumNajnowsze wiadomości

Zobacz też

Copyright (c) Piotr Surowiecki | O nas i kontakt | Regulamin i polityka prywatności | odsłon od XI 2009: 22087855