Używamy plików cookie oraz usług Google Analytics (statystyki strony) i Google AdSense (reklamy) co wiąże się z przetwarzaniem pewnych danych. Więcej informacji oraz możliwości zarządzania tutaj. Jeśli nie wyrażasz zgody zmień ustawienia swojej przeglądarki lub opuść stronę. AKCEPTUJĘ
psur.pl - Wycieczki po Polsce
strona główna > wiadomości > Listopadowe długie weekendy 2023 - kiedy?

Listopadowe długie weekendy 2023 - kiedy?

Piotr Surowiecki | ostatnia aktualizacja: 01-03-2023, 22:25 | Copyright (c) psur.pl | Zakaz kopiowania tekstu i/lub zdjęć

Pierwsze po wakacjach długie weekendy przypadają w listopadzie. Przypadają, o ile trafią się w dobry dzień tygodnia. Jak jest w 2023 roku?

1 listopada 2023 - środa
Tzw. Święto Zmarłych, a prawidłowo Uroczystość Wszystkich Świętych, przypada w tym roku w środę, a zatem w samym środku tygodnia. Żeby zatem uzyskać pięć dni wolnego, trzeba by wziąć aż dwa dni urlopu (w poniedziałek 30 października i we wtorek 31 października lub w czwartek 2 listopada i piątek 3 listopada). To dosyć mało korzystny bilans, zwłaszcza, że atmosfera tego święta oraz kłopoty na drogach powodują, że nie jest to dobry czas na wyjazdy turystyczne.

11 listopada 2023 - sobota
Święto Niepodległości w tym roku wypada w sobotę, a zatem nie przedłuża naszego weekendu. Jednak zgodnie z prawem za wolny dzień przypadajacy w sobotę pracownik dostaje dodatkowy dzień wolnego.

Tak czy siak podrzucamy pomysły na weekend tutaj, natomiast na dłuższe wyjazdy w tym miejscu.

Komentarze - forumNajnowsze wiadomości

Zobacz też

Copyright (c) Piotr Surowiecki | O nas i kontakt | Regulamin i polityka prywatności | odsłon od XI 2009: 20209535