Używamy plików cookie oraz usług Google Analytics (statystyki strony) i Google AdSense (reklamy) co wiąże się z przetwarzaniem pewnych danych. Więcej informacji oraz możliwości zarządzania tutaj. Jeśli nie wyrażasz zgody zmień ustawienia swojej przeglądarki lub opuść stronę. AKCEPTUJĘ
psur.pl - Wycieczki po Polsce
strona główna > wiadomości > Festiwal Kwiatów w Kłodzku - 23 czerwca 2019

Festiwal Kwiatów w Kłodzku - 23 czerwca 2019

Piotr Surowiecki | ostatnia aktualizacja: 16-06-2019, 13:54 | Copyright (c) psur.pl | Zakaz kopiowania tekstu i/lub zdjęć

Poniżej informacja przesłana nam przez organizatora Festiwalu Kwiatów:

IV edycja bajecznego Festiwalu Kwiatów w Parku Miniatur Minieuroland – niedziela 23 czerwca 2019

Minieuroland jest niezwykłym miejscem na turystycznej i ogrodowej mapie Polski. Jego wyjątkowość podkreśla niecodzienne wydarzenie - Festiwal Kwiatów. Czwarta edycja festiwalu rozpocznie się w niedzielę 23 czerwca 2019 r. o godz. 09:00. Cykliczna impreza sprawia, że przez pełne pięć miesięcy miniaturowy świat przeżywa istną powódź. Nikogo to jednak nie martwi, a tym bardziej nikt nie ma zamiaru się ewakuować. Wręcz przeciwnie, dorośli i dzieci z przyjemnością spacerują parkowym alejkami, podziwiając jak dwuhektarowy ogród tonie w bajecznych kwiatach.

Uczestnicy wydarzenia wyruszają w prawdziwą podróż, w której towarzyszy im ponad siedemdziesiąt tysięcy kwiatów jednorocznych. Wyszukane i oryginalne kwiaty są bajecznym tłem dla miniatur, skrywających piękno, historię oraz legendy zabytkowych budowli z Polski, Europy i świata. Wszystko jest dopracowane i starannie przemyślane, aby uroda roślin nie zdominowała piękna miniaturowych zabytków.

W niedzielnym programie, przygotowanym na otwarcie tegorocznej edycji Festiwalu Kwiatów nie zabraknie oryginalnych atrakcji i klimatycznej muzyki na żywo. Cały dzień przepełniony będzie dobrą zabawą, pokazami i konkursami. Gościem Specjalnym jest Witold Czuksanow - znakomity polski ogrodnik, znany między innymi z programów telewizyjnych „Rok w ogrodzie” czy „Laur dla ogrodników”. Jest autorem wielu cenionych książek i poradników na temat ogrodnictwa. W czasie festiwalu zaprezentuje on dzieciom i dorosłym niezwykłe właściwości ziół. Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Radio Wrocław, które w ramach Dolnośląskiego Rozkładu Jazdy będzie relacjonować przebieg imprezy. Dodatkowych wrażeń i inspiracji ogrodniczych dostarczy uczestnikom Tomasz Szostak – autor bloga „Z ogrodem na TY” oraz twórca projektu "Busem przez polskie ogrody”. Najbardziej utalentowani floryści ze szkoły Cosinus będą rywalizować ze sobą w ciekawych konkursach i pokazach florystycznych z udziałem gości parku miniatur. Na rodziny z dziećmi czeka kreatywna strefa aktywności, malowanie buziek, teatrzyk oraz mnóstwo niespodzianek. W czasie Festiwalu kwiatów w Parku Miniatur Minieuroland każdy znajdzie coś dla siebie.

Nie przegapcie okazji do wspaniałej zabawy i relaksu! Zapraszamy w niedzielę 23 czerwca od godz. 09:00 do 19:00.

(Informacja od organizatora, nie ponosimy odpowiedzialności za jej treść)

Komentarze - forumNajnowsze wiadomości

Zobacz też

Copyright (c) Piotr Surowiecki | O nas i kontakt | Regulamin i polityka prywatności | odsłon od XI 2009: 22084617