Używamy plików cookie oraz usług Google Analytics (statystyki strony) i Google AdSense (reklamy) co wiąże się z przetwarzaniem pewnych danych. Więcej informacji oraz możliwości zarządzania tutaj. Jeśli nie wyrażasz zgody zmień ustawienia swojej przeglądarki lub opuść stronę. AKCEPTUJĘ
psur.pl - Wycieczki po Polsce
strona główna > wiadomości > Robi się zimno, pamiętaj o płynie do spryskiwaczy

Robi się zimno, pamiętaj o płynie do spryskiwaczy

Piotr Surowiecki | ostatnia aktualizacja: 09-11-2020, 19:44 | Copyright (c) psur.pl | Zakaz kopiowania tekstu i/lub zdjęć

Letni płyn do spryskiwczy zamarza na mrozie, zimowy nie zamarznie do ok. -20 st. C (zależnie od konkretnego płynu). Zamarznięcie płynu to kłopot, w najlepszym przypadku nie będzie działać spryskiwanie do czasu aż płyn się ogrzeje, w najgorszym zaś przypadku może dojść do jakiejś awarii.

Dlatego, gdy temperatury zbliżają się do zera, warto się zawczasu przygotować.

Jeden sposób to dolanie maksymalnie ile się da płynu zimowego. Płyny można mieszać, więc jak pomieszamy obydwa w porównywalnych częściach to będziemy odporni na co najmniej kilkustopniowy mróz.

Drugi sposób to zużycie jak najwięcej letniego płynu i wtedy możemy już dolać maksymalnie zimowego, dzięki czemu będziemy odporni na atak nawet srogiej zimy.

Wszystko zależy oczywiście od zużycia płynu i od regionu - inaczej na Podhalu, inaczej w Szczecinie.

Komentarze - forumNajnowsze wiadomości

Zobacz też

Copyright (c) Piotr Surowiecki | O nas i kontakt | Regulamin i polityka prywatności | odsłon od XI 2009: 22128643