Używamy plików cookie oraz usług Google Analytics (statystyki strony) i Google AdSense (reklamy) co wiąże się z przetwarzaniem pewnych danych. Więcej informacji oraz możliwości zarządzania tutaj. Jeśli nie wyrażasz zgody zmień ustawienia swojej przeglądarki lub opuść stronę. AKCEPTUJĘ
psur.pl - Wycieczki po Polsce
strona główna > wiadomości > Gmina Puck - 1. miejsce w rankingu opłaty klimatycznej 2024

Gmina Puck - 1. miejsce w rankingu opłaty klimatycznej 2024

Piotr Surowiecki | ostatnia aktualizacja: 19-05-2024, 14:56 | Copyright (c) psur.pl | Zakaz kopiowania tekstu i/lub zdjęć

Prezentujemy nadmorskie gminy, które w naszym rankingu 2024 zdobyły odznakę "Gmina z niską opłatą klimatyczną".
Odznaka Gmina z niską opłatą klimatyczną

Druga gmina, która zdobyła nasze odznaczenie "Gmina z niską opłatą klimatyczną 2024", to gmina wiejska Puck. Obejmuje ona miejscowości położone wokół miasta Puck, ale bez niego samego. Gmina wiejska Puck zajmuje w naszym rankingu 1. miejsce, ex aequo z gminą Będzino.
Mapa[mapka: (c) autorzy OpenStreetMap, licencja]

Gmina ta leży nad wodami Zatoki Puckiej, ale z niektórych jej miejscowości jest też stosunkowo blisko do plaż nad otwartym Bałtykiem: np. z Mieroszyna czy Swarzewa (ok. 5 km). Wspomniane Swarzewo to ważny w regionie ośrodek pielgrzymkowy.
Sanktuarium w Swarzewie[zdjęcie: Sanktuarium MB Królowej Polskiego Morza w Swarzewie]

W tej gminie opłaty klimatycznej nie pobiera się w ogóle, więc w porównaniu np. z miejscowościami uzdrowiskowymi oszczędność może tu sięgać kilkuset złotych.

Komentarze - forumZobacz też

psur.pl - Wycieczki po Polsce
Copyright (c) Piotr Surowiecki | O nas i kontakt | Regulamin i polityka prywatności | odsłon od XI 2009: 22988997