Używamy plików cookie oraz usług Google Analytics (statystyki strony) i Google AdSense (reklamy) co wiąże się z przetwarzaniem pewnych danych. Więcej informacji oraz możliwości zarządzania tutaj. Jeśli nie wyrażasz zgody zmień ustawienia swojej przeglądarki lub opuść stronę. AKCEPTUJĘ
psur.pl - Wycieczki po Polsce
strona główna > wiadomości > Gmina Kołobrzeg - 2. miejsce w rankingu opłaty klimatycznej 2024

Gmina Kołobrzeg - 2. miejsce w rankingu opłaty klimatycznej 2024

Piotr Surowiecki | ostatnia aktualizacja: 19-05-2024, 15:08 | Copyright (c) psur.pl | Zakaz kopiowania tekstu i/lub zdjęć

Prezentujemy nadmorskie gminy, które w naszym rankingu 2024 zdobyły odznakę "Gmina z niską opłatą klimatyczną".
Odznaka Gmina z niską opłatą klimatyczną

Dźwirzyno i Grzybowo - te dwa znane nadmorskie kurorty reprezentują 2. miejsce w rankingu opłaty klimatycznej 2024, które przypadło gminie wiejskiej Kołobrzeg. Co ważne, sam Kołobrzeg w tej gminie nie leży, a w naszym rankingu znajduje się na samym końcu. Jaka to jest różnica? Np. 2-tygodniowe wakacje dla rodziców z 2-ką dzieci to w Grzybowie czy Dźwirzynie 84 zł opłaty klimatycznej, a w samym Kołobrzegu 347 zł.
Mapa[mapka: (c) autorzy OpenStreetMap, licencja]

W Gminie Kołobrzeg niska opłata nie oznacza konieczności pójścia na jakieś kompromisy typu daleko od plaży itp. Tutaj mamy nadmorskie miejscowości turystyczne pełną gębą, położone nad samym brzegiem, przy szerokich piaszczystych plażach.
Plaża w Dźwirzynie z lotu ptaka[zdjęcie: Dźwirzyno, fot. JakubekN/Wikipedia licencja]

Warto też zaznaczyć, że gmina wiejska Kołobrzeg - jako jedyna nadmorska gmina - ma zniżki w opłacie klimatycznej dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny.

Komentarze - forumZobacz też

psur.pl - Wycieczki po Polsce
Copyright (c) Piotr Surowiecki | O nas i kontakt | Regulamin i polityka prywatności | odsłon od XI 2009: 22981012