Używamy plików cookie oraz usług Google Analytics (statystyki strony) i Google AdSense (reklamy) co wiąże się z przetwarzaniem pewnych danych. Więcej informacji oraz możliwości zarządzania tutaj. Jeśli nie wyrażasz zgody zmień ustawienia swojej przeglądarki lub opuść stronę. AKCEPTUJĘ
psur.pl - Wycieczki po Polsce
strona główna > wiadomości > Miasteczko Galicyjskie w Nowym Sączu otwarte

Miasteczko Galicyjskie w Nowym Sączu otwarte

Redakcja | ostatnia aktualizacja: 04-02-2011, 18:11 | Copyright (c) psur.pl | Zakaz kopiowania tekstu i/lub zdjęć

23 października 2010 uroczyście otwarto nową filię Muzeum w Nowym Sączu: Miasteczko Galicyjskie. Jest to bardzo ciekawa forma muzealna, gdyż mamy do czynienia ze stworzonym od podstaw miasteczkiem, które ma być reprezentatywne dla Galicji z przełomu XIX/XX wieku. Zabudowa składa się z rynku z ratuszem oraz pierzei z kilkunastoma domami.

Co ciekawe Miasteczko Galicyjskie to nie tylko ekspozycja zabudowy, ale żywe miasto. Będzie można w nim zjeść, napić się i włączyć w małomiasteczkowy, galicyjski rytm życia z warsztatami, straganami... wszystko we wnętrzach odtworzonych według ówczesnych realiów.

Miasteczko Galicyjskie jest położone tuż przy Sądeckim Parku Etnograficznym, jednym z większych skansenów w Polsce.

Nasz komentarz
W niedokończonym Miasteczku Galicyjskim byliśmy latem 2010 roku, przy okazji zwiedzania Sądeckiego Parku Etnograficznego. Całość wydaje się być bardzo ciekawa i zachęcająca, ale narzekaliśmy na kiepską organizację. Szczegóły można przeczytać w artykule "Sądecki Park Etnograficzny - prawdziwy skansen".

Mimo niemiłych perypetii kibicujemy organizatorom, bo temat obu placówek jest arcyciekawy.

Komentarze - forumNajnowsze wiadomości

Zobacz też

Copyright (c) Piotr Surowiecki | O nas i kontakt | Regulamin i polityka prywatności | odsłon od XI 2009: 22084529