Używamy plików cookie oraz usług Google Analytics (statystyki strony) i Google AdSense (reklamy) co wiąże się z przetwarzaniem pewnych danych. Więcej informacji oraz możliwości zarządzania tutaj. Jeśli nie wyrażasz zgody zmień ustawienia swojej przeglądarki lub opuść stronę. AKCEPTUJĘ
psur.pl - Wycieczki po Polsce
strona główna > blog > Żywa Szopka we Wrocławiu - Wittigowo 2022/2023

Żywa Szopka we Wrocławiu - Wittigowo 2022/2023

Piotr Surowiecki | ostatnia aktualizacja: 03-01-2023, 22:12 | Copyright (c) psur.pl | Zakaz kopiowania tekstu i/lub zdjęć

Jak co roku, tak i w Boże Narodzenie 2022/2023, możemy liczyć na żywą szopkę przy kościele Redemptorystów we Wrocławiu (parafia Matki Bożej Pocieszenia, ul. Wittiga - to okolice ZOO).

(Szopka była czynna do 8 stycznia 2023, ale we Wrocławiu jest jeszcze czynna niewielka, ruchoma szopka w katedrze).

Całość jest niewielka, ale bardzo sympatyczna: mamy grotę z dużymi figurami Świętej Rodziny, pasterzy, mędrców itd., a obok niej szopę z zagrodami dla zwierząt. W tym roku Dzieciątku Jezus będą towarzyszyć osły, kuce i owce.

Dzieciaki mają dobry dostęp do zwierząt, zawsze był specjalny podest, aby maluchy mogły więcej widzieć, a niektóre bydlątka podchodzą zupełnie blisko i dają się głaskać. Owce uroczo beczą.

Godzin otwarcia żadnych nie ma, bo całość jest taka zaaranżowana, że dostęp do szopki niemal jest cały czas.

Zwierzęta w zagrodzie, przyglądają im się ludzie[zdjęcie: W Święta 2022/23 przy Świętej Rodzinie czuwają owieczki (dwóch różnych ras), osiołki oraz kucyki - przemiłe zwierzaki]

Warto wiedzieć, że w niedziele i święta w kościele przy ul. Wittiga o godz. 12:00 jest odprawiana msza z udziałem dzieci.

W tym roku szopka będzie czynna do 8 stycznia 2023. Więcej o szopce można przeczytać w informacji wrocławskiego Gościa Niedzielnego.

Komentarze - forumPozostałe wpisy na blogu

Zobacz też

psur.pl - Wycieczki po Polsce
Copyright (c) Piotr Surowiecki | O nas i kontakt | Regulamin i polityka prywatności | odsłon od XI 2009: 23010127