Używamy plików cookie oraz usług Google Analytics (statystyki strony) i Google AdSense (reklamy) co wiąże się z przetwarzaniem pewnych danych. Więcej informacji oraz możliwości zarządzania tutaj. Jeśli nie wyrażasz zgody zmień ustawienia swojej przeglądarki lub opuść stronę. AKCEPTUJĘ
psur.pl - Wycieczki po Polsce
strona główna > artykuły > Ruchoma szopka we Wrocławiu

Ruchoma szopka we Wrocławiu

Ruchoma szopka to zawsze dobry pomysł na weekend z dzieckiem. Byliśmy w najbardziej znanej wrocławskiej szopce w kościele Najświętszej Marii Panny na Piasku.

Piotr Surowiecki | ostatnia aktualizacja: 09-01-2011, 21:19 | Copyright (c) psur.pl | Zakaz kopiowania tekstu i/lub zdjęć

---
Uwaga! Zimą 2022/2023 z powodu złego stanu technicznego wrocławska ruchoma szopka jest nieczynna (szczegółowe informacje).

Na pocieszenie niedaleko powstała nowa, niewielka, ale ładna szopka ruchoma - zobacz.

Jako alternatywę możemy też polecić żywą szopkę ze zwierzętami przy ul. Wittiga we Wrocławiu - zobacz.
---

Mnóstwo światełek, aniołków, podświetlonych domków, ruszających się figurek i kolędy w tle - pierwsze wrażenie musi być dla kilkuletniego dziecka zachwycające. Nie jest to może szopka z cyklu tych tworzonych misternie przez jednego rzemieślnika, w których figury są ściśle do siebie dopasowane. Tutaj mamy za to ogromną różnorodność zabawek, figur, pojazdów, makiet i mnóstwa innych przedmiotów, a największą chyba zaletą jest ich ogromna liczba i atrakcyjne wyeksponowanie. Jest dużo ruchu i dużo lampek, a to się dzieciom podoba.
Ruchoma Szopka
Jednocześnie bardzo mądre ustawienie wyraźnie eksponuje kołyskę z Jezusem, przy której umieszczony jest Najświętszy Sakrament. To bardzo ułatwia wyjaśnienie dziecku czym się różni szopka od wystawy zabawek, a obecność Eucharystii pokazuje, że Boże Narodzenie to nie piękna legenda, lecz rzeczywistość.

Wejście do szopki jest bezpłatne, ale warto mieć w zanadrzu kilka monet, gdyż niektóre mechanizmy są uruchamiane przez wrzucenie monety (mała dygresja: pamiętamy jaki to był problem w latach 90-tych, gdy przed denominacją monety praktycznie wyszły z użycia!). Takich miejsc jest tylko kilka, ale za to dzieciaki bardzo je lubią.

W Boże Narodzenie 2016 roku szopka wzbogaciła się o nową część: kopalnię z górnikami, nad którymi czuwa św. Barbara.

Informacje praktyczne

Ze względu na epidemię koronawirusa w Święta 2020/21 szopka jest nieczynna.

Godziny otwarcia (Święta 2019/2020):
* poniedziałek - sobota w godzinach 10.00 - 18.00
* niedziele i święta w godzinach 14.00 - 18.00

Wstęp jest bezpłatny.

Wejście do kościoła od ul. św. Jadwigi.

Do kiedy?
Szopka jest tradycyjnie czynna do 2 lutego.


Widok na kościół NMP na PiaskuKościół NMP na Piasku znajduje się zaraz przy Moście Tumskim, są to oczywiście okolice Ostrowa Tumskiego. Jest tu zatem sporo miejsc do spacerów, a dodatkowe atrakcje dla dzieci to oczywiście kaczki pływające po Odrze. Pobliskich atrakcji turystycznych nie będziemy wymieniać, gdyż bliskość Ostrowa Tumskiego i wrocławskiego Starego Miasta powoduje, że można na ten temat napisać książkę.

Miejsc parkingowych proponujemy szukać np. w okolicy ul. Andrzeja Frycza Modrzewskiego - przy jej skrzyżowaniu z ul. Jana Ewangelisty Purkyniego znajduje się parking. W dni robocze być może lepszym pomysłem będzie skorzystanie z komunikacji miejskiej (m.in. przystanki Hala Targowa, pl. Bema).

Komentarze - forum

wujek (02-01-2013, 19:03)

Bardzo ładna szopka. Warto zobaczyć.

agnieszka (06-01-2013, 21:02)

byłAM dzisiaj z dzieckiem jest przepięknie AGNIESZKA GAŁEZKA SZCZEPANÓW

sfila (25-12-2013, 22:55)

Jest i strona http://wroclaw-effatha.pl/index.php?m=art&id=6Zobacz też

Więcej w naszym serwisie

psur.pl - Wycieczki po Polsce
Copyright (c) Piotr Surowiecki | O nas i kontakt | Regulamin i polityka prywatności | odsłon od XI 2009: 22974480