Używamy plików cookie oraz usług Google Analytics (statystyki strony) i Google AdSense (reklamy) co wiąże się z przetwarzaniem pewnych danych. Więcej informacji oraz możliwości zarządzania tutaj. Jeśli nie wyrażasz zgody zmień ustawienia swojej przeglądarki lub opuść stronę. AKCEPTUJĘ
psur.pl - Wycieczki po Polsce
strona główna > artykuły > Park i mini ZOO we Wrocławiu

Park i mini ZOO we Wrocławiu

Zadbany park z pałacem i alejkami, a do tego zagroda ze zwierzętami - wszystko ogólnodostępne.

| ostatnia aktualizacja: 24-04-2024, 11:43 | Copyright (c) psur.pl | Zakaz kopiowania tekstu i/lub zdjęć

Takie atrakcje znajdują się na wrocławskim osiedlu Pawłowice. Pałac z parkiem jest własnością Uniwersytetu Przyrodniczego i to wyjaśnia dlaczego jest tak ładnie utrzymany, a jednocześnie dostępny za darmo.

Poniżej krótkie omówienie tego co znajdziemy w parku na Pawłowicach.

Mini ZOO - zwierzęta

Tuż przy parkingu znajduje się zagroda ze zwierzętami. Są tam alpaki, kilka różnych rodzajów owiec i kóz. Zwierzęta są przyjazne, podchodzą do siatki, dają się głaskać. Czasem można zaobserwować ciekawe zachowania, np. raz widzieliśmy potyczkę na rogi między kozłami.
Zwierzęta w zagrodzie[zdjęcie: Sympatyczne zwierzaki często podchodzą do siatki i można je zobaczyć z zupełnie bliska]

Dla najmłodszych jest jeszcze kilka takich niewielkich sprzętów z placu zabaw - bujaki na sprężynach w kształcie zwierząt.

Pałac i dawny folwark

Zwierzęca zagroda znajduje się na terenie dawnego folwarku. Jest tu klimat, jest tu ładnie, bo w jednym z budynków urządzono centrum konferencyjne.

Natomiast najważniejszym budynkiem jest oczywiście pałac. Wzniósł go w XIX wieku Heinrich Korn, a herb jego oraz jego małżonki można oglądać wysoko na fasadzie budynku nad wejściem.
Kwitnące drzewa, za nimi widoczny pałac[zdjęcie: Pałac wśród wiosennej zieleni. Celowo pokazujemy tylko fragment, żeby nie psuć frajdy samodzielnego odkrywania]

Pałac jest po prostu ładny i może się podobać - miło spacerować w jego sąsiedztwie.

Park

Po przeciwnej do folwarku stronie pałacu znajduje się park. Alejki, ławeczki, pomnikowy dąb, glorieta, staw, mostek…wiosną ptaki pięknie śpiewają, a w dni powszednie jest tu bardzo mało osób. Na końcu parku jest jeszcze zagroda, w której są kury i pawie.

Odległości nie są wielkie, nadają się dobrze na spokojny spacer np. z dziećmi, a jeśli ktoś potrzebuje przejść więcej kilometrów to park sąsiaduje bezpośrednio z Lasem Zakrzowskim - można sobie spacer przedłużyć.
Ławka nad parkowym stawem[zdjęcie: Prawda, że tu ładnie?]

Informacje praktyczne

Na terenie obiektu znajduje się ogólnodostępny parking - zobacz na mapie.

W pobliżu są też przystanki komunikacji miejskiej - autobusy 151 oraz 936.

Podsumowanie

Park na wrocławskich Pawłowicach to bardzo dobre miejsce na spacer w pięknym otoczeniu w kontakcie z naturą i z odrobiną atrakcji (pałac, zwierzęta). Osobom ceniącym spokój polecamy udać się tam w dni robocze.

Szczególnie polecamy to miejsce na spacer z dziećmi ze względu na zwierzątka i park w sam raz na spacer (wygodne alejki, staw).

Komentarze - forumZobacz też

Więcej w naszym serwisie

psur.pl - Wycieczki po Polsce
Copyright (c) Piotr Surowiecki | O nas i kontakt | Regulamin i polityka prywatności | odsłon od XI 2009: 22913967