Używamy plików cookie oraz usług Google Analytics (statystyki strony) i Google AdSense (reklamy) co wiąże się z przetwarzaniem pewnych danych. Więcej informacji oraz możliwości zarządzania tutaj. Jeśli nie wyrażasz zgody zmień ustawienia swojej przeglądarki lub opuść stronę. AKCEPTUJĘ
psur.pl - Wycieczki po Polsce
strona główna > artykuły > Wrocławskie ZOO na deszcz i niepogodę

Wrocławskie ZOO na deszcz i niepogodę

ZOO we Wrocławiu to znana atrakcja turystyczna, ale okazuje się, że jest to również dobra propozycja na zimny lub deszczowy dzień.

Piotr Surowiecki | ostatnia aktualizacja: 05-08-2021, 9:29 | Copyright (c) psur.pl | Zakaz kopiowania tekstu i/lub zdjęć

Chyba każdy Czytelnik wie o tym, że wrocławskie ZOO ma naprawdę dużo do zaoferowania, ale pewnie nie każdy wie, że jest tam wiele atrakcji pod dachem, które można wygodnie zwiedzać niezależnie od pogody - tak wiele, że warto wybrać się do ZOO tylko dla nich.

Przede wszystkim jest to Afrykarium - na tyle ciekawe i atrakcyjne, że dla niego warto odwiedzić ZOO, nawet gdyby nie udało nam się już zwiedzić nic innego.

Oto niektóre z atrakcji Afrykarium:
- chodzące po piaszczystym wybiegu żółwie, które można obserwować z bardzo bliska;
- ogromne akwarium z pięknymi, kolorowymi rybami, wzdłuż którego spacerujemy patrząc na nie przez szklane ściany;
Ryba w akwarium
- rodzina hipopotamów, którą możemy obserwować nie tylko na lądzie, ale i przez szybę ich basenu, gdy pływają, co jest bardzo efektowne;
Hipopotamy
- szklany, podwodny tunel - nad naszą głową pływają płaszczki i rekiny;
Tunel pod wodą
- pingwiny - i to zarówno na powierzchni jak i w wodzie, gdyż również do ich basenu można zejść, by podziwiać je pływające przez szybę;
- strefa tropikalna (gorąco tam!), gdzie wśród rozmaitych zwierząt zobaczymy z bliska wielkiego krokodyla;
Krokodyl z bliska
- efektownie pływające manaty, czyli coś w rodzaju fok;
- ciekawe przejście pod wodospadem;
- i wiele innych, na których zobaczenie czasem już braknie sił.

Warto zaznaczyć, że w Afrykarium jest szatnia, co czyni zwiedzanie dużo bardziej komfortowym. Niestety płatna - 1 zł / sztukę.

Jeśli po Afrykarium wciąż nam mało, to we wrocławskim ZOO są jeszcze inne pawilony (większość z nich daje dach nad głową nie tylko zwierzętom, ale i zwiedzającym, więc będą dobre na niepogodę):
- Akwarium, gdzie zobaczymy oczywiście rozmaite ryby;
Akwarium we wrocławskim ZOO
- Krokodylarnia, gdzie zobaczymy nie tylko gady, ale też np. surykatki czy wiewiórki;
- Małpiarnia - tu oczywiście znajdziemy małpy;
- Małpy Człekokształtne, gdzie spotkamy się z szympansami;
- Madagaskar, gdzie prezentowane są zwierzęta specyficzne dla Madagaskaru;
- Ptaszarnia z ptakami;
- Sahara, na której czeka na nas m.in. wielbłąd;
- Słoniarnia, gdzie królują oczywiście słonie;
- Terai, gdzie zobaczymy nosorożce;
- Terrarium z Motylarnią, gdzie jest bardzo wiele gadów, płazów i bezkręgowców, m.in. żyjące nawet 300 lat żółwie czy słynny waran z Komodo.

Uwaga! O ile na Afrykarium zawsze możemy liczyć to pozostałe pawilony nie zawsze są w komplecie dostępne, np. ze względu na remonty czy związane z koronawirusem ograniczenia sanitarne. Jest tych propozycji jednak tak wiele, że zwiedzenie ich wszystkich w jeden dzień byłoby nadmiarem atrakcji. Aktualnie otwarte pawilony można sprawdzić w tym miejscu.

Podsumowanie
Okazuje się więc, że nawet gdy pada lub jest zimno ZOO stanowi ciekawą propozycję wycieczki. Dzięki rozmaitym pawilonom, ale przede wszystkim dzięki Afrykarium możemy tu spędzić wiele godzin pod dachem, nie przejmując się pogodą.

Komentarze - forumZobacz też

Więcej w naszym serwisie

psur.pl - Wycieczki po Polsce
Copyright (c) Piotr Surowiecki | O nas i kontakt | Regulamin i polityka prywatności | odsłon od XI 2009: 22914443