Używamy plików cookie oraz usług Google Analytics (statystyki strony) i Google AdSense (reklamy) co wiąże się z przetwarzaniem pewnych danych. Więcej informacji oraz możliwości zarządzania tutaj. Jeśli nie wyrażasz zgody zmień ustawienia swojej przeglądarki lub opuść stronę. AKCEPTUJĘ
psur.pl - Wycieczki po Polsce
strona główna > opłata klimatyczna > Świeradów-Zdrój

Świeradów-Zdrój - opłata klimatyczna

Świeradów-Zdrój, gmina Miasto Świeradów-Zdrój. Pobierana jest opłata uzdrowiskowa. Poniżej obowiązujące stawki oraz kalkulator.

(6,00 zł/dzień):


Informacje dodatkowe:
Podana stawka obowiązuje od 1 stycznia 2024; do końca 2023 roku wynosiła ona 5 zł.
Brak zniżek dla dzieci i młodzieży.

Krótki link do tej strony:

Ważne informacje

 1. W żadnej gminie nie pobiera się opłaty klimatycznej od:
  • osób przebywających w szpitalach,
  • osób niewidomych i ich przewodników,
  • podatników podatku od nieruchomości z tytułu posiadania domów letniskowych położonych w miejscowości, w której pobiera się opłatę miejscową albo uzdrowiskową,
  • zorganizowanych grup dzieci i młodzieży szkolnej,
  • dyplomatów z innych krajów (w pewnych sytuacjach).
 2. Opłatę uiszcza się przebywając w tej miejscowości dłużej niż dobę. Płaci się za każdą rozpoczętą dobę pobytu.
 3. Jeśli przy stawkach nie ma informacji o jakichś zniżkach (np. dla emerytów, niepełnosprawnych czy poza sezonem) to znaczy, że takich nie ma. Zawsze zamieszczamy informacje o wszystkich istniejących ulgach.
 4. Staramy się by dane były aktualne: wszystkie podane miejscowości aktualizowaliśmy na 2022 rok. Nie możemy jednak zagwarantować, że dane będą poprawne i uprzedzamy, że z różnych powodów mogą się w rzeczywistości różnić. Nie ponosimy odpowiedzialności za skutki wykorzystania obliczeń naszego kalkulatora. W przypadku znalezienia błędu prosimy o komentarz.
 5. Używając kalkulatora akceptujesz regulamin serwisu www.psur.pl.

Świeradów-Zdrój - dodatkowe informacje

Komentarze - forum

Mariola (21-07-2017, 19:13)

Opłata wg mnie jest za wysoka

Pan Jan (11-09-2018, 22:54)

Za opłatę klimatyczną dostanę pokwitowanie?

Kitka (14-07-2021, 9:55)

Jak można pobierać opłatę klimatyczna od chorych na astmę .to jest nie do rzeczne.

rena (04-01-2022, 19:22)

Kalkulator liczy opłatę za 1 dobę, a przecież za jeden nocleg (od g 15 w dniu przyjazdu do g 11 w dniu wyjazdu) opłata nie może być pobierana, gdyż pobyt nie przekracza jednej doby.

Mamadyzia (28-04-2022, 20:36)

Gospodarz kwatery pobrał opłatę klimatyczna za psa, który z nami podróżuje..?! Nie znalazłam żadnej informacji na temat konieczności obowiązywania takiej opłaty za zwierze. Jutro spróbuje się dowiedzieć w UM, ale może ktoś szybciej mi tu wyjaśni, zanim doniosę do UM na gospodarza?;)

psur.pl (29-04-2022, 7:41)

@Mamadyzia Brzmi jak dowcip, od psów nie płaci się opłaty uzdrowiskowej (potocznie zwanej klimatyczną)! Niektóre noclegi pobierają sobie dodatkową opłatę za psa, ale jest to po prostu część ceny noclegu, tak jak np. za parking też się czasem dodatkowo płaci, nie ma to nic wspólnego z opłatą klimatyczną (uzdrowiskową).<< Opłata klimatyczna - lista miejscowości

Copyright (c) Piotr Surowiecki | O nas i kontakt | Regulamin i polityka prywatności | odsłon od XI 2009: 21053745