Używamy plików cookie oraz usług Google Analytics (statystyki strony) i Google AdSense (reklamy) co wiąże się z przetwarzaniem pewnych danych. Więcej informacji oraz możliwości zarządzania tutaj. Jeśli nie wyrażasz zgody zmień ustawienia swojej przeglądarki lub opuść stronę. AKCEPTUJĘ
psur.pl - Wycieczki po Polsce
strona główna > opłata klimatyczna > Karpacz

Karpacz - opłata klimatyczna

Karpacz, gmina Miasto Karpacz. Pobierana jest opłata miejscowa. Poniżej obowiązujące stawki oraz kalkulator.

(3,20 zł/dzień):


Informacje dodatkowe:
Podana stawka obowiązuje od 1 stycznia 2024; do końca 2023 roku wynosiła ona 2,80 zł.
Brak zniżek dla dzieci i młodzieży.

Krótki link do tej strony:

Ważne informacje

 1. W żadnej gminie nie pobiera się opłaty klimatycznej od:
  • osób przebywających w szpitalach,
  • osób niewidomych i ich przewodników,
  • podatników podatku od nieruchomości z tytułu posiadania domów letniskowych położonych w miejscowości, w której pobiera się opłatę miejscową albo uzdrowiskową,
  • zorganizowanych grup dzieci i młodzieży szkolnej,
  • dyplomatów z innych krajów (w pewnych sytuacjach).
 2. Opłatę uiszcza się przebywając w tej miejscowości dłużej niż dobę. Płaci się za każdą rozpoczętą dobę pobytu.
 3. Jeśli przy stawkach nie ma informacji o jakichś zniżkach (np. dla emerytów, niepełnosprawnych czy poza sezonem) to znaczy, że takich nie ma. Zawsze zamieszczamy informacje o wszystkich istniejących ulgach.
 4. Staramy się by dane były aktualne: wszystkie podane miejscowości aktualizowaliśmy na 2022 rok. Nie możemy jednak zagwarantować, że dane będą poprawne i uprzedzamy, że z różnych powodów mogą się w rzeczywistości różnić. Nie ponosimy odpowiedzialności za skutki wykorzystania obliczeń naszego kalkulatora. W przypadku znalezienia błędu prosimy o komentarz.
 5. Używając kalkulatora akceptujesz regulamin serwisu www.psur.pl.

Karpacz - dodatkowe informacje

Komentarze - forum

Gosc (27-02-2016, 22:58)

Witam. Czy opłata klimatyczna jest stała czy każdy pensjonat może ją naliczac według własnych upodobań ... np. 2,5 zl?

psur.pl (27-02-2016, 23:17)

@Gosc Jest stała, uchwala ją gmina i właściciele noclegów nie mają na nią wpływu. Nie mogą pobierać ani mniej, ani więcej.

Gosc (28-02-2016, 21:37)

Czy mozna gdzies zgłosić sytuację ze zostala pobrana wyzsza opłata po czym gdy poprosilam o fakturę zostala wystawiona na prawidłową kwotę 2.18 zł a różnica została zwrocona. Gdyby nie faktura to kasa by wpadla do kieszeni wlascicieli a to juz chyba jest oszustwo?

psur.pl (29-02-2016, 6:04)

@Gosc Świadome pobranie za wysokiej opłaty klimatycznej to oczywiście jest oszustwo. A gdzie to zgłaszać? Najlepiej chyba zapytać się o to w Urzędzie Miejskim w Karpaczu.

turysta (21-09-2018, 9:26)

będąc przejazdem w karpaczu zatrzymuję się kilkanaście godzin / nocleg , przyjazd wieczorem , wyjazd rano / czy musze wnosić tę opłatę?.

psur.pl (21-09-2018, 9:33)

@turysta Nie, opłata jest dla przebywających dłużej niż dobę.

Michu (26-01-2019, 21:06)

,właścicielka pobiera opłatę za pobyt ,nie informuje co się składa na należność ,nie wystawia paragonu dowodu wpłaty etc. Szczegółowo notuje wszystkie dane osobowe nie informując kto jest administratorem danych . Czy istnieje nad tym jakaś kontrola ? Kasują do kieszeni i to jest O.K.

Kaja (21-01-2020, 12:00)

Wlaściciel kwatery wymaga nr pesel.W dniu wyjazdu odmawia zwrotu tej notatki z danymi po zweryfikowaniu stanu opuszczanych pomieszczeń. Twierdzi ze Urzad Miasta wymaga tych danych. Czy to prawda?Na jakich warunkach wynajmujacy przechowuje te dane?

psur.pl (21-01-2020, 12:09)

@Kaja Właściciel ma rację w tym sensie, że uchwała Rady Miejskiej w Karpaczu zobowiązuje go do prowadzenia takiej ewidencji w związku z pobieraniem opłaty miejscowej, natomiast w uchwale jest napisane, że ta ewidencja powinna zawierać imię i nazwisko oraz adres zamieszkania, nie wspomina zaś o PESEL-u, więc tu ewentualnie można dyskutować.

roman (04-05-2021, 15:35)

do ilu lat dzieci nie płacą opłaty miejscowej

psur.pl (04-05-2021, 15:46)

@roman W Karpaczu wszystkie płacą, nie ma zwolnień dla dzieci

Sara (11-05-2021, 13:43)

Czy jeśli jadę nad morze w lipcu (Hel) i osoba u której planuje wynajem chce nazwiska osób i pesel- czy to normalne dane do takiej opłaty czy raczej powinnam poszukać noclegu gdzie indziej?

psur.pl (11-05-2021, 13:49)

@Sara Trudno powiedzieć. Z naszych doświadczeń wygląda to tak, że najczęściej pierwszego dnia na noclegu właściciel prosi o dowód i wtedy spisuje tę opłatę wraz z danymi - czy tylko imię i nazwisko czy też może PESEL to w sumie nigdy się nie interesowaliśmy. Jedyne co w Pani przypadku jest nietypowe to prośba o te dane już teraz, a nie na miejscu. Zawsze może pani zadzwonić do Urzędu Miasta Hel i zapytać czy właściciel ma prawo pytać o PESEL.<< Opłata klimatyczna - lista miejscowości

Copyright (c) Piotr Surowiecki | O nas i kontakt | Regulamin i polityka prywatności | odsłon od XI 2009: 21054066