Używamy plików cookie oraz usług Google Analytics (statystyki strony) i Google AdSense (reklamy) co wiąże się z przetwarzaniem pewnych danych. Więcej informacji oraz możliwości zarządzania tutaj. Jeśli nie wyrażasz zgody zmień ustawienia swojej przeglądarki lub opuść stronę. AKCEPTUJĘ
psur.pl - Wycieczki po Polsce
strona główna > opłata klimatyczna > Kudowa-Zdrój

Kudowa-Zdrój - opłata klimatyczna

Kudowa-Zdrój, gmina Miasto Kudowa-Zdrój. Pobierana jest opłata uzdrowiskowa. Poniżej obowiązujące stawki oraz kalkulator.

(4,50 zł/dzień):


Informacje dodatkowe:
Podana stawka obowiązuje od 1 stycznia 2022. Z tym dniem zostały zlikwidowane dotychczas istniejące ulgi (np. dla niepełnosprawnych czy dzieci).
Brak zniżek dla dzieci i młodzieży.

Noclegi w Kudowie - ceny i opinie (booking.com)

Krótki link do tej strony:

Ważne informacje

 1. W żadnej gminie nie pobiera się opłaty klimatycznej od:
  • osób przebywających w szpitalach,
  • osób niewidomych i ich przewodników,
  • podatników podatku od nieruchomości z tytułu posiadania domów letniskowych położonych w miejscowości, w której pobiera się opłatę miejscową albo uzdrowiskową,
  • zorganizowanych grup dzieci i młodzieży szkolnej,
  • dyplomatów z innych krajów (w pewnych sytuacjach).
 2. Opłatę uiszcza się przebywając w tej miejscowości dłużej niż dobę. Płaci się za każdą rozpoczętą dobę pobytu.
 3. Jeśli przy stawkach nie ma informacji o jakichś zniżkach (np. dla emerytów, niepełnosprawnych czy poza sezonem) to znaczy, że takich nie ma. Zawsze zamieszczamy informacje o wszystkich istniejących ulgach.
 4. Staramy się by dane były aktualne: wszystkie podane miejscowości aktualizowaliśmy na 2024 rok. Nie możemy jednak zagwarantować, że dane będą poprawne i uprzedzamy, że z różnych powodów mogą się w rzeczywistości różnić. Nie ponosimy odpowiedzialności za skutki wykorzystania obliczeń naszego kalkulatora. W przypadku znalezienia błędu prosimy o komentarz.
 5. Używając kalkulatora akceptujesz regulamin serwisu www.psur.pl.

Kudowa-Zdrój - dodatkowe informacje

Popularna miejscowość uzdrowiskowa w górach, przy samej granicy z Czechami. Słynie m.in. z Kaplicy Czaszek. Położona na Ziemi Kłodzkiej.

Komentarze - forum

andy (09-04-2017, 22:19)

Czy w przypadku wcześniejszego wyjazdu z sanatorium, np. z powodów zdrowotnych, opłata klimatyczna zostanie proporcjonalnie zwrócona?

Et (20-12-2021, 16:14)

Zmieńcie już opłaty na przyszły rok. 4,5 od osoby i nie ma podziału na dzieci, kombatantów itp. po prostu wszyscy 4,5 za dzień.

Gosik (06-08-2022, 15:15)

Czy za opłatę jest wystawiony paragon?<< Opłata klimatyczna - lista miejscowości

Copyright (c) Piotr Surowiecki | O nas i kontakt | Regulamin i polityka prywatności | odsłon od XI 2009: 22110428