Używamy plików cookie oraz usług Google Analytics (statystyki strony) i Google AdSense (reklamy) co wiąże się z przetwarzaniem pewnych danych. Więcej informacji oraz możliwości zarządzania tutaj. Jeśli nie wyrażasz zgody zmień ustawienia swojej przeglądarki lub opuść stronę. AKCEPTUJĘ
psur.pl - Wycieczki po Polsce
strona główna > opłata klimatyczna > Ustroń

Ustroń - opłata klimatyczna

Ustroń, gmina Miasto Ustroń. Pobierana jest opłata uzdrowiskowa. Poniżej obowiązujące stawki oraz kalkulator.

(5,50 zł/dzień):


Informacje dodatkowe:
Podana stawka obowiązuje od 1 stycznia 2024; do końca 2023 roku wynosiła ona 5 zł.
Brak zniżek dla dzieci i młodzieży.

Noclegi w Ustroniu - ceny i opinie (booking.com)

Krótki link do tej strony:

Ważne informacje

 1. W żadnej gminie nie pobiera się opłaty klimatycznej od:
  • osób przebywających w szpitalach,
  • osób niewidomych i ich przewodników,
  • podatników podatku od nieruchomości z tytułu posiadania domów letniskowych położonych w miejscowości, w której pobiera się opłatę miejscową albo uzdrowiskową,
  • zorganizowanych grup dzieci i młodzieży szkolnej,
  • dyplomatów z innych krajów (w pewnych sytuacjach).
 2. Opłatę uiszcza się przebywając w tej miejscowości dłużej niż dobę. Płaci się za każdą rozpoczętą dobę pobytu.
 3. Jeśli przy stawkach nie ma informacji o jakichś zniżkach (np. dla emerytów, niepełnosprawnych czy poza sezonem) to znaczy, że takich nie ma. Zawsze zamieszczamy informacje o wszystkich istniejących ulgach.
 4. Staramy się by dane były aktualne: wszystkie podane miejscowości aktualizowaliśmy na 2024 rok. Nie możemy jednak zagwarantować, że dane będą poprawne i uprzedzamy, że z różnych powodów mogą się w rzeczywistości różnić. Nie ponosimy odpowiedzialności za skutki wykorzystania obliczeń naszego kalkulatora. W przypadku znalezienia błędu prosimy o komentarz.
 5. Używając kalkulatora akceptujesz regulamin serwisu www.psur.pl.

Ustroń - dodatkowe informacje

Popularny ośrodek sportów zimowych w Beskidzie Śląskim.

Komentarze - forum

janek4 (17-08-2014, 22:46)

Prosze mi placic szkodliwe za to ze mieszkam w innym regionie kraju

delikwent (24-10-2015, 15:53)

Czy będąc zameldowanym na stałe w Wiśle (właściciel mieszkania), czy wynajmując u kogoś dodatkowo mieszkanie w Ustroniu, też jest się zobowiązanym do zapłaty takiej opłaty? Wydaje się to wtedy bezsensowne, i tu i tu, ten sam klimat, rzut beretem i zaledwie 10 minut drogi samochodem. Więc pytam jak to jest?

www.psur.pl (24-10-2015, 22:53)

@delikwent Żeby być pewnym to najlepiej zadzwonić do Urzędu Gminy. Natomiast Wisła i Ustroń to jest inna gmina, a opłatę uzdrowiskową pobiera się w ramach gminy, więc ta bliskość raczej nic do rzeczy nie ma. Jest też pytanie o cel pobytu w danej miejscowości, bo opłatę uzdrowiskową pobiera się za pobyt w celach zdrowotnych, turystycznych, wypoczynkowych lub szkoleniowych, więc jeśli wynajmuje Pan tam mieszkanie na jakiś dłuższy pobyt, to może się to nie liczy. Ale to tylko nasze rozważania, pewności nie mamy.

Bota (18-03-2016, 12:19)

Ile zapłacę Opłaty klimatycznej za pobyt w Ustroniu Sanatorium KOS od 20 kwietnia do 11 maja.

Tomasz (15-04-2016, 13:58)

Ale zgodnie z uchwałą (par. 1 poniżej) powinniśmy płacić od 2. dnia pobytu, czyli po 3 dobach płacimy za 2 doby. § 1. Określić wysokość stawki opłaty uzdrowiskowej w kwocie 2,80 zł pobieranej za każdy dzień pobytu od osób fizycznych przebywających dłużej niż dobę w celach zdrowotnych, turystycznych, wypoczynkowych lub szkoleniowych w Ustroniu.

www.psur.pl (15-04-2016, 15:59)

@Tomasz Naszym zdaniem z tego wynika tylko tyle, że opłatę płacą osoby przebywające w danej gminie dłużej niż dobę. Chodzi o to, żeby np. przejeżdżający przez gminę czy przebywający tam kilka godzin nie musieli płacić opłaty, co oczywiście byłoby absurdalne, ale tak by musiało formalnie być, gdyby nie było zastrzeżone, że opłatę pobiera się od przebywających dłużej niż dobę. Natomiast jeśli już ktoś przebywa dłużej niż dobę, to jest wyraźnie napisane, że płaci "za każdy dzień pobytu", czyli za ten pierwszy też. Tak samo jest również w innych gminach.

misg (02-05-2016, 15:16)

Jesli przebywam w danej miejscowosci np. od piatku po poludniu do niedzieli rano to za ile dni placi sie ten podatek? Dwa czy trzy?

Igor (01-02-2018, 21:52)

Czy wynoszący opłatę klimatyczną może żądać dokumentu o stanie powietrzu i czy pobierający opłatę klimatyczna ma obowiązek udostępnić odpis z protokołu przeprowadzonego badania powietrza?

psur.pl (01-02-2018, 22:05)

@Igor Nigdy nie słyszeliśmy o takim przepisie ani o takiej praktyce. Jeśli wnoszący opłatę ma jakieś zastrzeżenia tego typu to powinien je raczej kierować do Urzędu Miasta i Rady Miasta, które są odpowiedzialne za wprowadzenie opłaty.

Wczasowicz (01-02-2020, 8:25)

Kto i w jaki sposób pobiera opłatę uzdrowiskowe?

psur.pl (01-02-2020, 8:32)

Opłatę pobierają właściciele noclegów, zwyczajowo uiszcza się ją wraz z płatnością za nocleg. Za pobraną opłatę powinni wydać turyście pokwitowanie.<< Opłata klimatyczna - lista miejscowości

Copyright (c) Piotr Surowiecki | O nas i kontakt | Regulamin i polityka prywatności | odsłon od XI 2009: 21544613