Polityka Prywatności: nie gromadzimy indywidualnych danych osobowych, korzystamy z plików cookie. Zobacz więcej | OK, ukryj komunikat
psur.pl - Wycieczki po Polsce
strona główna > wiadomości > Aktualna temperatura wody w Bałtyku

Aktualna temperatura wody w Bałtyku

Piotr Surowiecki | ostatnia aktualizacja: 05-09-2020, 15:55 | Copyright (c) psur.pl | Zakaz kopiowania tekstu i/lub zdjęć

Oto cztery sposoby na sprawdzenie aktualnych temperatur wody w Morzu Bałtyckim, ale także w jeziorach lub też w dowolnym innym kraju (np. Chorwacji, Turcji itp.).

1. IMGW-PIB - dokładnie i profesjonalnie
Profesjonalne i wiarygodne pomiary Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Najlepsze chyba źródło informacji, jednak dla osób mniej obeznanych dotarcie do interesujących temperatur poza sezonem może być skomplikowane.
* Temperatury Bałtyku i polskich jezior od maja do września
* Dostępne cały rok dane hydrologiczne, wśród których znajdziemy temperatury morza

2. U ratowników - wiele miejscowości
Na zorganizowanych kąpieliskach ratownicy mierzą temperaturę wody i w większości przypadków jest ona publikowana w serwisie kąpieliskowym sanepidu. Wystarczy odnaleźć interesujące nas kąpielisko i tam wśród informacji jest często temperatura wody. Niestety, nie zawsze, nie dla wszystkich plaż, poza tym pomiar temperatury przez ratowników nie jest tak dokładny i wiarygodny jak przez specjalistów z IMGW.
Znajdziemy tu temperatury nie tylko Bałtyku, ale też innych kąpielisk (jezior, zalewów), ale tylko w sezonie kąpieliskowym.
* Serwis kąpieliskowy sanepidu

3. Mapa temperatury - poglądowo
W serwisie windy.com można zobaczyć mapę termiczną całego Morza Bałtyckiego. Są to dane bardzo poglądowe, uśrednione i naszym zdaniem nie uwzględniają specyfiki i różnic temperatur akurat w tym miejsce gdzie chcemy się kąpać. Za to na pewno dają pogląd.
Wielką zaletą jest to, że zobaczymy tu temperatury przez cały rok i to nie tylko w Polsce, nie tylko nad Bałtykiem, ale np. na Adriatyku w Chorwacji, na wybrzeżach Włoch czy dowolnym innym morzu.
* Mapa temperatur morza na windy.com

4. U nas: prosto i wygodnie ze średnimi z wielu lat
Od wielu lat notujemy temperatury nad polskim morzem i średnie publikujemy w naszym serwisie. To dobre dane, łatwo dostępne (można dodać stronę do ulubionych), regularnie aktualizowane i dają pogląd czego w jakich miesiącach można się spodziewać.
* Średnie temperatury wody w Bałtyku

Komentarze - forumNajnowsze wiadomości

Copyright (c) Piotr Surowiecki | O nas i kontakt | Regulamin i polityka prywatności | odsłon od XI 2009: 14895176