Używamy plików cookie oraz usług Google Analytics (statystyki strony) i Google AdSense (reklamy) co wiąże się z przetwarzaniem pewnych danych. Więcej informacji oraz możliwości zarządzania tutaj. Jeśli nie wyrażasz zgody zmień ustawienia swojej przeglądarki lub opuść stronę. AKCEPTUJĘ
psur.pl - Wycieczki po Polsce
strona główna > wiadomości > Czy w majówkę można kąpać się w morzu?

Czy w majówkę można kąpać się w morzu?

Piotr Surowiecki | ostatnia aktualizacja: 26-04-2023, 21:24 | Copyright (c) psur.pl | Zakaz kopiowania tekstu i/lub zdjęć

Czy w długi weekend majowy woda jest na tyle ciepła, że - jeśli pogoda dopisze - można kąpać się w Bałtyku? Niestety, statystyki z poprzednich lat nie są optymistyczne. Zwykle w majówkę temperatura wody oscyluje wokół 10 st. C. Zdarzają się jednak wyraźnie wyższe temperatury, np. 1 maja 2014 roku w Świnoujściu zanotowano 14,7 st. C. Czy to wystarczająco żeby się kąpać? Nie jest to na pewno komfortowa temperatura, ale też nie trzeba być morsem, żeby zanurzyć się wtedy w morzu. Często latem jest właśnie tyle stopni i wiele osób - nieco odważniejszych i bardziej odpornych na chłód - wchodzi wtedy do morza.

A jak będzie w 2023 roku? W środę 26 kwietnia najcieplej było w Ustce - 11,2 st. C, a także Kołobrzegu (10,8 st. C) i Świnoujściu (9,6 st. C). Niestety, obecny tydzień jest chłodny, więc szanse aby Bałtyk zagrzał się do jakiejś kąpielowej temperatury są naprawdę niewielkie.

Szczegółowe bieżące oraz historyczne dane znajdziecie Państwo w artykule o średnich temperaturach wody w Bałtyku. Przed majówką będziemy go jeszcze aktualizować.

Komentarze - forumNajnowsze wiadomości

Zobacz też

Copyright (c) Piotr Surowiecki | O nas i kontakt | Regulamin i polityka prywatności | odsłon od XI 2009: 21486334