Używamy plików cookie oraz usług Google Analytics (statystyki strony) i Google AdSense (reklamy) co wiąże się z przetwarzaniem pewnych danych. Więcej informacji oraz możliwości zarządzania tutaj. Jeśli nie wyrażasz zgody zmień ustawienia swojej przeglądarki lub opuść stronę. AKCEPTUJĘ
psur.pl - Wycieczki po Polsce
strona główna > wiadomości > Teatr Historii w Sochaczewie: Rekonstrukcja bitwy nad Bzurą

Teatr Historii w Sochaczewie: Rekonstrukcja bitwy nad Bzurą

Redakcja psur.pl | ostatnia aktualizacja: 14-09-2011, 22:05 | Copyright (c) psur.pl | Zakaz kopiowania tekstu i/lub zdjęć

W dniach 17-18 września 2011 w Sochaczewie odbędzie się wielkie historyczne widowisko z cyklu Teatr Historii, którego główną częścią będzie rekonstrukcja fragmentu bitwy nad Bzurą. Szczegóły tej największej bitwy kampanii wrześniowej będzie można poznawać i przeżywać w dwóch odsłonach.

Sobota 17 września to głównie wystawy i spotkania. Wśród nich m.in. wystawa bojowych pojazdów historycznych, obozy rekonstruktorskie z różnych epok, wystawa broni z 1939 roku, wystawa niepublikowanych dotąd fotografii z Września. Ciekawe mogą być również spotkania m.in. z Bogusławem Wołoszańskim szefem "Teatru Historii" czy z muzealnikami Muzeum Wojska Polskiego.

Jednak największe emocje i spotkanie z tzw. historią ożywioną będą miały miejsce w niedzielę 18 września. Dzień ten rozpocznie się od parady zabytkowych pojazdów wojskowych w Sochaczewie. Następnie na Polach Czerwonkowskich będą czekać na widzów m.in. dynamiczne pokazy grup rekonstruktorskich, przejażdżki zabytkowymi pojazdami pancernymi, pokazy kawaleryjskie, pokazy strzelania z armat. Warto dodać, że wśród prezentowanego sprzętu będzie również legendarny polski czołg 7TP.

Sercem spotkania będzie oczywiście historyczne widowisko rekonstruktorskie bitwy nad Bzurą "Miasto w ogniu". Będzie to prezentacja walk o Sochaczew, które toczyły się w końcowej części bitwy nad Bzurą.

Po tak dużej dawce historii nie zabraknie również odrobiny rozrywki. Na wieczór zaplanowane są koncerty zespołów grających współczesną muzykę rozrywkową.

Zobacz też:
* Szczegółowy program
* Dokładne omówienie niektórych punktów programu
* Opis Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą

Komentarze - forumNajnowsze wiadomości

Zobacz też

Copyright (c) Piotr Surowiecki | O nas i kontakt | Regulamin i polityka prywatności | odsłon od XI 2009: 22085232