Używamy plików cookie oraz usług Google Analytics (statystyki strony) i Google AdSense (reklamy) co wiąże się z przetwarzaniem pewnych danych. Więcej informacji oraz możliwości zarządzania tutaj. Jeśli nie wyrażasz zgody zmień ustawienia swojej przeglądarki lub opuść stronę. AKCEPTUJĘ
psur.pl - Wycieczki po Polsce
strona główna > wiadomości > Koniec kolejki parkowej w Cichowie

Koniec kolejki parkowej w Cichowie

Redakcja www.psur.pl | ostatnia aktualizacja: 12-11-2011, 10:08 | Copyright (c) psur.pl | Zakaz kopiowania tekstu i/lub zdjęć

(Uwaga! Od 2012 w Cichowie jeździ nowa kolejka.)

Wspaniała atrakcja turystyczna, jaką była miniaturowa kolejka parkowa w Cichowie, przestaje istnieć. Powodem jest konflikt, który trwa od czasu ostatnich wyborów samorządowych (jesień 2010).

Stowarzyszenie Hobbystów Kolejowych (właściciel kolejki) nie mogło porozumieć się z nowym burmistrzem gminy Krzywiń, na której obszarze leży Cichowo. W swoim oświadczeniu prezes SHK zarzuca władzom utrudnianie funkcjonowania kolejki i brak podjęcia dialogu. Stwierdza, że koszty ponoszone przez gminę na rzecz kolejki były niewielkie, szczególnie wobec zysków jakie przynosiło lokalnej społeczności funkcjonowanie kolejki.

Na stronie gminy nie znaleźliśmy żadnego oświadczenia, które odpowiadałoby na te zarzuty.

Cichowo zauroczyło nas, gdy byliśmy tam w czerwcu 2010 roku (artykuł: "Cichowo - raj dla dzieci (i rodziców)"). Czy tak samo byłoby i bez kolejki? Należałoby się raczej zapytać czy w ogóle byśmy jechali ponad sto kilometrów z małymi dziećmi, gdyby tej kolejki nie było.

Zgoda buduje, niezgoda ruinuje.

Zobacz też:
* Nowa kolejka w Cichowie
* Nasza relacja z Cichowa

Komentarze - forum

JA (02-07-2012, 15:47)

1 lipca 2012 zaczęła kursować nowa kolejka w CichowieNajnowsze wiadomości

Zobacz też

Copyright (c) Piotr Surowiecki | O nas i kontakt | Regulamin i polityka prywatności | odsłon od XI 2009: 21488127