Używamy plików cookie oraz usług Google Analytics (statystyki strony) i Google AdSense (reklamy) co wiąże się z przetwarzaniem pewnych danych. Więcej informacji oraz możliwości zarządzania tutaj. Jeśli nie wyrażasz zgody zmień ustawienia swojej przeglądarki lub opuść stronę. AKCEPTUJĘ
psur.pl - Wycieczki po Polsce
strona główna > wiadomości > Palmy w Lipnicy Murowanej - warsztaty i konkurs 2012

Palmy w Lipnicy Murowanej - warsztaty i konkurs 2012

Redakcja psur.pl | ostatnia aktualizacja: 15-03-2012, 19:48 | Copyright (c) psur.pl | Zakaz kopiowania tekstu i/lub zdjęć

Znany w całej Polsce Konkurs Palm Wielkanocnych i Rękodzieła Artystycznego w Lipnicy Murowanej odbędzie się w tym roku 1 kwietnia - tradycyjnie w Niedzielę Palmową. Najbardziej charakterystycznym obrazkiem z tej imprezy są niezwykłe palmy, których wysokość przekracza nawet 30 metrów!

Konkurs na najwyższą palmę wynika z miejscowej tradycji, która nakazuje udać się w Niedzielę Palmową do kościoła z własnoręcznie wykonaną palmą. Tradycyjne palmy nie są oczywiście takie ogromne, mają one ok. jednego metra wysokości.

Obecnie trwa ustalanie rozmaitych spraw organizacyjnych, w tym i regulaminu tegorocznego konkursu. Niecierpliwi mogą jednak już teraz spotkać się z lipnickim folklorem biorąc udział w warsztatach organizowanych przez Gminny Dom Kultury pod hasłem "Lipnicka palma w tradycji i kulturze". Warsztaty odbędą się 22 marca 2012 od godz. 10:00. Do 19 marca trzeba się jednak zapisać; udział jest bezpłatny (więcej informacji o warsztatach).

Lipnica Murowana to jednak nie tylko palmy. Więcej o tej ciekawej miejscowości można przeczytać w naszym artykule "Lipnica Murowana - w ciszy historii".

Przypomnijmy:
54. Konkurs Palm Wielkanocnych i Rękodzieła Artystycznego im. Józefa Piotrowskiego
Lipnica Murowana, 1 kwietnia 2012 (Niedziela Palmowa)

(Aktualizacja: znany jest już program konkursu - zobacz!)

Komentarze - forumNajnowsze wiadomości

Zobacz też

Copyright (c) Piotr Surowiecki | O nas i kontakt | Regulamin i polityka prywatności | odsłon od XI 2009: 22085354