Używamy plików cookie oraz usług Google Analytics (statystyki strony) i Google AdSense (reklamy) co wiąże się z przetwarzaniem pewnych danych. Więcej informacji oraz możliwości zarządzania tutaj. Jeśli nie wyrażasz zgody zmień ustawienia swojej przeglądarki lub opuść stronę. AKCEPTUJĘ
psur.pl - Wycieczki po Polsce
strona główna > wiadomości > Koronacja Królewska w Gnieźnie - lipiec 2012

Koronacja Królewska w Gnieźnie - lipiec 2012

Katarzyna Surowiecka | ostatnia aktualizacja: 06-07-2012, 13:06 | Copyright (c) psur.pl | Zakaz kopiowania tekstu i/lub zdjęć

W tym roku Koronacja Królewska w Gnieźnie odbędzie się w dniach 28-29 lipca 2012 (sobota-niedziela).

Każdego roku impreza ta jest wielkim świętem historycznym, spotkaniem z żywą historią pokazywaną przez licznych wojów, rycerzy i innych członków grup rekonstrukcyjnych, a także przez specjalne pokazy i inscenizacje.

Sercem imprezy ma być oczywiście inscenizacja koronacji królewskiej, a dokładnie koronacji Bolesława Chrobrego. Opócz niej będzie wiele innych atrakcji - zobacz szczegółowy program imprezy.

Koronacja Królewska jest organizowana w ramach projektu "Królewskie Gniezno w sercu Wielkopolski", a jego czołowym zadaniem jest promocja Gniezna jako miejsca związanego z początkami państwowości polskiej i władzy królewskiej - to właśnie w Gnieźnie odbyło się pięć pierwszych koronacji królewskich.

Pociąg specjalny
Specjalnie z okazji Koronacji uruchomiony będzie pociąg specjalny PIAST'12 z zabytkowym składem, ciągnięty przez parowóz. Wyjedzie on z Poznania 28 lipca 2012. Szczegóły na stronie www.turkol.pl.

---
Uwaga! Zobacz informacje o Koronacji Królewskiej 2014.
---

Komentarze - forum

Poznanianka (29-07-2012, 19:47)

Szkoda, że informacje o tym pociągu nie były szeroko dostępne, bo byśmy skorzystali we czwórkę :)

Redakcja (29-07-2012, 21:11)

Morał z tego taki, że trzeba było sprawdzić na www.psur.pl :)Najnowsze wiadomości

Zobacz też

Copyright (c) Piotr Surowiecki | O nas i kontakt | Regulamin i polityka prywatności | odsłon od XI 2009: 22089382