Używamy plików cookie oraz usług Google Analytics (statystyki strony) i Google AdSense (reklamy) co wiąże się z przetwarzaniem pewnych danych. Więcej informacji oraz możliwości zarządzania tutaj. Jeśli nie wyrażasz zgody zmień ustawienia swojej przeglądarki lub opuść stronę. AKCEPTUJĘ
psur.pl - Wycieczki po Polsce
strona główna > wiadomości > Koronacja Królewska - Gniezno 2018 (termin)

Koronacja Królewska - Gniezno 2018 (termin)

Piotr Surowiecki | ostatnia aktualizacja: 23-07-2018, 7:34 | Copyright (c) psur.pl | Zakaz kopiowania tekstu i/lub zdjęć

Popularne widowisko plenerowe "Koronacja Królewska" odbędzie się w tym roku 28 i 29 lipca 2018 (jest to sobota i niedziela), oczywiście w Gnieźnie - pierwszej stolicy Polski.

Ten Festiwal Kultury Słowiańskiej ma niezwykle bogaty program, który organizatorzy reklamują hasłami: historia, legenda, rekonstrukcje, inscenizacja, widowiska, pokazy, koncerty, turnieje, bitwy, pojedynki, życie w średniowiecznej osadzie, gry i zabawy plebejskie, rzemiosło, handel, smaki średniowiecza.

Zdecydowana większość wydarzeń odbywała się ostatnio na placu św. Wojciecha - tej dużej przestrzeni przed Katedrą Gnieźnieńską - tak pewnie będzie i w 2018 roku. W ubiegłych roku impreza rozpoczęła się od godzin południowych w sobotę.

Szczegółowy program 2018 jest dostępny na stronie organizatora.

Komentarze - forumNajnowsze wiadomości

Zobacz też

Copyright (c) Piotr Surowiecki | O nas i kontakt | Regulamin i polityka prywatności | odsłon od XI 2009: 22087889