Używamy plików cookie oraz usług Google Analytics (statystyki strony) i Google AdSense (reklamy) co wiąże się z przetwarzaniem pewnych danych. Więcej informacji oraz możliwości zarządzania tutaj. Jeśli nie wyrażasz zgody zmień ustawienia swojej przeglądarki lub opuść stronę. AKCEPTUJĘ
psur.pl - Wycieczki po Polsce
strona główna > artykuły > Atrakcja dla dzieci między Poznaniem a Gnieznem

Atrakcja dla dzieci między Poznaniem a Gnieznem

Hełm na głowie, dzida w ręku i na "koniu" ruszamy do ataku. W grodzie w Pobiedziskach dzieciaki mają mnóstwo sprzętów i miejsca do zabawy w rycerzy.

Piotr Surowiecki | ostatnia aktualizacja: 07-05-2023, 10:55 | Copyright (c) psur.pl | Zakaz kopiowania tekstu i/lub zdjęć

Zanim nas może obsztorcują historycy to przyznajemy, że oczywiście nie chodzi o rycerzy, a o wojów z czasów piastowskich. Bo Gród Pobiedziska to po prostu wielki plac zabaw (lub mały park rozrywki) nawiązujący do piastowskiej historii tych okolic - początków Polski.
Drewniany gród z zewnątrz[zdjęcie: Przebiegający w tych okolicach Szlak Piastowski to kontekst historyczny grodu - miejsca zabaw]

Na otoczonym drewnianą palisadą terenie dzieci mają do dyspozycji zbrojownię, w której mogą sobie do woli wybierać uzbrojenie dla siebie (skórzane zbroje, miecze, dzidy, topory, hełmy itp.), różne machiny oblężnicze (można np. rozkołysać taran), sprzęty do strzelania (np. duże kusze miotające piłeczki tenisowe)... Nam bardzo przypadł do gustu drewniany "koń" na kołach: dzieciak nań siada, ktoś "konia" rozpędza, a "jeździec" próbuje trafić w metalowe blaszki.
Drewniane sprzęty w grodzie[zdjęcie: Wnętrze grodu, na pierwszym planie wspomniany "koń"]

Na środku grodu pali się ognisko, wokół są ławy.

Czy warto?

To bardzo fajne miejsce gdzie dzieciaki - szczególnie chłopcy - mogą się do woli wybiegać, podotykać i popróbować wszystkiego, pobawić w walkę itp. Oczywiście dużo zależy tu od rodziców - czy będą potrafili bawić się z dziećmi, a przynajmniej pokazać czy zainicjować możliwe zabawy. Na przykład strzelanie do celu na punkty (rywalizacja z rodzeństwem, rodzicami) albo zabawa w zdobywanie grodu (jest do tego fajne zagłębienie terenu z drabinkami itp.).

My bardzo polecamy wycieczkę śladami Chrztu Polski (Gniezno, Lednica, Poznań) i naszym zdaniem gród w Pobiedziskach jest w trakcie takiej wycieczki świetną przerwą dla dzieci na odpoczynek po wizycie w muzeach, kościołach itp. gdzie trzeba zachować większą dyscyplinę - tu zaś można trochę poszaleć.
Stojaki z mieczami, dzidami itp.[zdjęcie: To tylko fragment zbrojowni, z której dzieci dowolnie mogą brać sprzęty do zabawy]

Informacje praktyczne

Gród Pobiedziska znajduje się tuż przy popularnym Skansenie Miniatur (zobacz na mapie). To jest tuż przy drodze Poznań - Gniezno (DW 194), więc dojazd jest dobry. Na miejscu jest parking.

Wstęp jest biletowany, ale ceny są znośne: My zapłaciliśmy 40 zł za 2 + 3 (w tym niemowlę).

Gród jest otwarty głównie ciepłą porą, a na początku sezonu w weekendy itp. Najlepiej sprawdzić to każdorazowo na stronie grodu.

Komentarze - forumZobacz też

Więcej w naszym serwisie

psur.pl - Wycieczki po Polsce
Copyright (c) Piotr Surowiecki | O nas i kontakt | Regulamin i polityka prywatności | odsłon od XI 2009: 22988796