Używamy plików cookie oraz usług Google Analytics (statystyki strony) i Google AdSense (reklamy) co wiąże się z przetwarzaniem pewnych danych. Więcej informacji oraz możliwości zarządzania tutaj. Jeśli nie wyrażasz zgody zmień ustawienia swojej przeglądarki lub opuść stronę. AKCEPTUJĘ
psur.pl - Wycieczki po Polsce
strona główna > wiadomości > Znowu sinice w Gdyni, Sopocie i Gdańsku

Znowu sinice w Gdyni, Sopocie i Gdańsku

Redakcja www.psur.pl | ostatnia aktualizacja: 01-08-2012, 20:54 | Copyright (c) psur.pl | Zakaz kopiowania tekstu i/lub zdjęć

Kolejny już raz w tym roku zamknięto większość trójmiejskich kąpielisk. Powodem znowu są sinice.

Zamknięto wszystkie cztery kąpieliska w Gdyni (Śródmieście, Orłowo, Redłowo, Babie Doły). Od rana zamykano również kolejne kąpieliska w Sopocie, aż w końcu w chwili obecnej wszystkie cztery sopockie kąpieliska są zamknięte.

Nieco lepiej jest w Gdańsku, tam można się kąpać w Stogach i Sobieszewie, natomiast sanepid zamknął plaże na kąpieliskach Gdańsk-Jelitkowo, Molo Gdańsk-Brzeźno, Dom Zdrojowy Gdańsk-Brzeźno oraz w miejscu wykorzystywanym do kąpieli Klipper Gdańsk-Jelitkowo.

Zakazy obowiązują do odwołania.

Wysoka temperatura i bezwietrzena pogoda sprzyjają zakwitowi sinic. Kąpiel w skażonej wodzie może zakończyć się problemami ze skórą, oczami (łzawienie) czy np. gorączką.

Zobacz też:
* Na bieżąco monitorujemy czystość wody w województwie zachodniopomorskim.

---
Aktualizacja (1 VIII 2012)
Obecnie wszystkie powyższe kąpieliska są znów otware.

Komentarze - forumNajnowsze wiadomości

Zobacz też

Copyright (c) Piotr Surowiecki | O nas i kontakt | Regulamin i polityka prywatności | odsłon od XI 2009: 22087838