Używamy plików cookie oraz usług Google Analytics (statystyki strony) i Google AdSense (reklamy) co wiąże się z przetwarzaniem pewnych danych. Więcej informacji oraz możliwości zarządzania tutaj. Jeśli nie wyrażasz zgody zmień ustawienia swojej przeglądarki lub opuść stronę. AKCEPTUJĘ
psur.pl - Wycieczki po Polsce
strona główna > wiadomości > Stawy Milickie: rusza nowa wąskotorówka

Stawy Milickie: rusza nowa wąskotorówka

Piotr Surowiecki | ostatnia aktualizacja: 22-05-2013, 17:47 | Copyright (c) psur.pl | Zakaz kopiowania tekstu i/lub zdjęć

Zgodnie z zapowiedziami reaktywowana zostaje kolejka wąskotorowa w Krainie Stawów Milickich: będzie to Krośnicka Kolej Wąskotorowa. Oficjalny start nastąpi w zapiątek (weekend) 25-26 maja 2013.

Nowa wąskotorówka nawiązuje do zbudowanej pod koniec XIX wieku Żmigrodzko-Milickiej Kolei Powiatowej, która swój ostatni kurs w tej okolicy miała w 1991 roku. Obecnie w miejscach dawnych stacji można oglądać zabytkowy tabor - więcej na ten temat.

Trasa nowej kolejki będzie jednak przebiegała w innym miejscu, nie będzie też taka długa. Zbudowano ją w parku między Krośnicami a Wierzchowicami, a długość torów w kształcie ósemki wynosi ok. 3 km.

Organizatorzy zachwalają trasę jako niezwykle malowniczą - są tam m.in. stawy (jak przystało na te okolice).

W soboty i w niedziele skład ma być ciągnięty przez oryginalny, specjalnie wyremontowany parowóz polskiej produkcji z 1955 roku (klasyczna lokomotywa na węgiel). W dni powszednie kursy będzie odbywała lokomotywa spalinowa.

Krośnicka Kolejka jest częścią kompleksu wypoczynkowego, w ramach którego stworzono m.in. infrastrukturę kolejową (budynek stacji z barem, mniejsze stacyjki), muzeum kolejnictwa, kąpielisko, możliwość uprawiania sportów wodnych.

Jak już wspomnieliśmy oficjalne otwarcie nastąpi w sobotę 25 maja i niedzielę 26 maja 2013. Na te dni przewidziano dodatkowe atrakcje, m.in. darmowe kursy, koncerty, pokazy, zawody sportowe.

Główne punkty programu:

sobota (25 maja)
11.00 Bieg Przełajowy Krośnickiej Kolei Wąskotorowej
13.00 Rozpoczęcie
13.15 Poświęcenie
14.00 Pokaz kaskaderskiej jazdy konnej (napad na jadący parowóz)
16.00 Koncert zespołu Guitar Force
17.40 Koncert zespołu Anakin
20.00 Koncert zespołu Oddział Zamknięty
21.30 Pokaz sztucznych ogni
21.40 Zabawa przy muzyce puszczanej przez DJ'a

niedziela (26 maja)
13.00 I Terenowy Rajd Krośnicej Kolei Wąskotorowej.
15.00 Występ Anny Żebrowskiej (piosenki Anny Jantar)
16.30 Występ zespołu Abba Mia (piosenki Abba)
18.00 Koncert zespołu The Beatlmen
19.30 Zabawa przy muzyce puszczanej przez DJ'a

Zobacz też:
* Rozkład jazdy i cennik - oficjalna strona

Komentarze - forumNajnowsze wiadomości

Zobacz też

Copyright (c) Piotr Surowiecki | O nas i kontakt | Regulamin i polityka prywatności | odsłon od XI 2009: 22085302