Używamy plików cookie oraz usług Google Analytics (statystyki strony) i Google AdSense (reklamy) co wiąże się z przetwarzaniem pewnych danych. Więcej informacji oraz możliwości zarządzania tutaj. Jeśli nie wyrażasz zgody zmień ustawienia swojej przeglądarki lub opuść stronę. AKCEPTUJĘ
psur.pl - Wycieczki po Polsce
strona główna > wiadomości > Wicie - remont głównej ulicy

Wicie - remont głównej ulicy

Piotr Surowiecki | ostatnia aktualizacja: 06-11-2013, 16:16 | Copyright (c) psur.pl | Zakaz kopiowania tekstu i/lub zdjęć

Gmina Darłowo ogłosiła przetarg na przebudowę, a właściwie budowę głównej ulicy w tej nadmorskiej miejscowości (ul. Morskiej) wraz z zejściem na plażę.

Obecnie na tej uliczce znajdują się tylko płyty betonowe, po których wspólnie poruszają się piesi, rowery i samochody. Jest to bardzo niekomfortowe, szczególnie dla rodzin z wózkami i małymi dziećmi.

(Aktualizacja 2015: tak wygląda ul. Morska już po remoncie)
Ul. Morska w Wiciu
W ramach remontu zostanie wykonana nawierzchnia z kostki betonowej (tzw. Polbruk), chodniki po obu stronach drogi, ławki, a także parking na 70 miejsc. Mają także zostać usunięte bariery architektoniczne (stopnie) przy zejściu na plażę.

Przetarg ma być rozstrzygnięty jeszcze w tym roku, a termin zakończenia inwestycji to koniec września 2014 roku.

Naszym zdaniem taki remont, a właściwie dopiero budowa podstawowej infrastruktury, należy się turystom jak psu zupa: gmina Darłowo pobiera od nich w Wiciu bardzo wysoką opłatę klimatyczną, za którą właśnie takie rzeczy powinno się robić.

Szczegółowa relacja z Wicia, opis plaży i zdjęcia w naszym artykule: Wicie nad morzem.

Komentarze - forumNajnowsze wiadomości

Zobacz też

Copyright (c) Piotr Surowiecki | O nas i kontakt | Regulamin i polityka prywatności | odsłon od XI 2009: 22084504