Używamy plików cookie oraz usług Google Analytics (statystyki strony) i Google AdSense (reklamy) co wiąże się z przetwarzaniem pewnych danych. Więcej informacji oraz możliwości zarządzania tutaj. Jeśli nie wyrażasz zgody zmień ustawienia swojej przeglądarki lub opuść stronę. AKCEPTUJĘ
psur.pl - Wycieczki po Polsce
strona główna > wiadomości > Otwarto S8 i S14 na południe od Łodzi (mapa)

Otwarto S8 i S14 na południe od Łodzi (mapa)

Piotr Surowiecki | ostatnia aktualizacja: 30-11-2014, 1:20 | Copyright (c) psur.pl | Zakaz kopiowania tekstu i/lub zdjęć

---
Aktualizacja (listopad 2014): od ostatniego weekendu listopada 2014 jest już gotowa cała droga ekspresowa między Wrocławiem a Łodzią - więcej informacji i mapa.
---

Od 8 sierpnia 2014 kierowcy mogą korzystać z kolejnych 8 kilometrów drogi ekspresowej S8 na południe od Łodzi. Nowy odcinek łączy się z otwartymi 11 kwietnia 2014 fragmentami dróg ekspresowych S8 i S14, które stanowią południową obwodnicę Łodzi. Dzięki nim można ominąć m.in. Pabianice.

Otwarty w sierpniu odcinek zaczyna się na zachodzie węzłem Łask (skrzyżowanie z drogą krajową nr 12 na Piotrków Trybunalski) i przy węźle Róża (skrzyżowanie z S14) łączy się z odcinkami oddanymi w kwietniu.

Docelowo S8 ma się łączyć z autostradą A1, jednak ta nie jest jeszcze gotowa, dlatego obecnie kończy się on przy krajowej "jedynce".

Łącznie nowooddane drogi mają ok. 28 km długości. Są to bezkolizyjne drogi ekspresowe o dwóch pasach ruchu w każdym kierunku.

Mapa
Nowy odcinki zaznaczyliśmy jaskrawo zielonym kolorem. Dane mapowe dzięki UMP-pcPL.
Mapa nowego odcinka S8 i S14
Zobacz odcinek na interaktywnej mapie UMP-pcPL

Komentarze - forumNajnowsze wiadomości

Zobacz też

Copyright (c) Piotr Surowiecki | O nas i kontakt | Regulamin i polityka prywatności | odsłon od XI 2009: 22085379