Używamy plików cookie oraz usług Google Analytics (statystyki strony) i Google AdSense (reklamy) co wiąże się z przetwarzaniem pewnych danych. Więcej informacji oraz możliwości zarządzania tutaj. Jeśli nie wyrażasz zgody zmień ustawienia swojej przeglądarki lub opuść stronę. AKCEPTUJĘ
psur.pl - Wycieczki po Polsce
strona główna > wiadomości > Z Warszawy do Połągi i Kłajpedy samolotem

Z Warszawy do Połągi i Kłajpedy samolotem

Piotr Surowiecki | ostatnia aktualizacja: 22-02-2016, 6:59 | Copyright (c) psur.pl | Zakaz kopiowania tekstu i/lub zdjęć

Od 30 marca LOT uruchamia bezpośrednie połączenie lotnicze Warszawy z Połągą. Połąga (lit. Palanga) to największy kurort nadmorski na Litwie, położony ok. 25 km na północ od Kłajpedy, która z kolei jest jednym z ważniejszych portów nad Bałtykiem.

Samoloty będą latać według następującego rozkładu:
* Warszawa - Połąga (LO779): 22:35 - 1:00 w środy, piątki i niedziele;
* Połąga-Warszawa (LO780): 6:15 - 6:45 w poniedziałki, czwartki i soboty.

Loty będzie obsługiwał Bombardier Q400.

Połąga ma niezwykłą i mocno związaną z Polską historię. Mieliśmy to szczęście spędzić tam kilka dni, więc zainteresowanych odsyłamy do obszernej relacji ze zdjęciami.

Z kolei do Kłajpedy turyści, również z Polski, przyjeżdżają m.in. po to by zobaczyć delfiny w Litewskim Muzeum Morza. Więcej o tej niezwykłej atrakcji (w tym filmik) w artykule o delfinarium.

Komentarze - forumNajnowsze wiadomości

Zobacz też

Copyright (c) Piotr Surowiecki | O nas i kontakt | Regulamin i polityka prywatności | odsłon od XI 2009: 22089868