Używamy plików cookie oraz usług Google Analytics (statystyki strony) i Google AdSense (reklamy) co wiąże się z przetwarzaniem pewnych danych. Więcej informacji oraz możliwości zarządzania tutaj. Jeśli nie wyrażasz zgody zmień ustawienia swojej przeglądarki lub opuść stronę. AKCEPTUJĘ
psur.pl - Wycieczki po Polsce
strona główna > wiadomości > Co z wakacjami 2020? Czy będzie można jechać nad morze?

Co z wakacjami 2020? Czy będzie można jechać nad morze?

Piotr Surowiecki | ostatnia aktualizacja: 03-06-2020, 8:16 | Copyright (c) psur.pl | Zakaz kopiowania tekstu i/lub zdjęć

Są już wytyczne sanepidu odnośnie kąpielisk latem. Nie ma w nich istotnych ograniczeń wypoczynku, szczególnie jeśli chodzi o plaże otwarte, nieogrodzone np. nad morzem.

Główne zalecenie to zachowywanie dystansu od osób, z którymi nie mieszkamy, przestrzeganie higieny, nieprzychodzenie na kąpieliska, gdy gorzej się czujemy itp. W przypadku kąpielisk ogrodzonych, zamkniętych, można sprzedać tylko taką liczbę biletów, żeby zachowany był dystans społeczny na terenie kąpieliska (4 m kw. na osobę, nie dot. wspólnie mieszkających). Pełne wytyczne tutaj.

Czy trzeba mieć maseczkę na plaży?
Nie ma tutaj specjalnych zaleceń, trzeba stosować się do aktualnie obowiązujących przepisów dotyczących miejsc otwartych. Czyli obecnie nie trzeba, jeśli jesteśmy w stanie zachować dystans od osób innych niż nasi domownicy. Oczywiście nie zaleca się zakładania maseczki do kąpieli.

Wygląda więc na to, że i w tym roku będziemy mogli skorzystać z tradycyjnego wypoczynku nad polskim morzem.

Zapraszamy do naszego działu Nad morzem, gdzie znajdują się ciekawe artykuły, opisy miejscowości, temperatury wody itp.*** Starsza część wiadomości:

Rozmawialiśmy wczoraj (10 maja 2020) z właścicielem jednego z typowych obiektów noclegowych nad polskim morzem. Mówi, że nikt u nich rezerwacji nie odwołał, normalnie szykują się do sezonu, na dniach mają już nawet pierwszych gości. W związku z koronawirusem zmienił się sposób sprzątania: wszystko jest dezynfekowane, a w obiekcie przy wejściach pojawiły się dozowniki płynu do rąk.

Oczywiście wszystkiemu towarzyszy niepewność, bo sytuacja może się zmieniać.
Plaża latem
A co z plażowaniem? Na razie nic nie wiadomo. Naszym zdaniem w miarę zbliżania się wakacji rząd wyda pewne zalecenia. Wydaje nam się, że będzie można plażować w rodzinnym gronie bez maseczek, w jakimś dystansie do innych osób, bo przecież już obecnie można np. grać w piłkę bez maseczek i to wcale nie w gronie rodziny. Trudno więc przypuszczać, żeby z plażowaniem było inaczej.

Będziemy starali się na bieżąco nadążać za sprawą, zapraszamy do częstych wizyt pod tym adresem lub śledzenia nas na FB.

A tutaj kilka wskazówek odnośnie szukania noclegu nad morzem.

Komentarze - forumNajnowsze wiadomości

Zobacz też

Copyright (c) Piotr Surowiecki | O nas i kontakt | Regulamin i polityka prywatności | odsłon od XI 2009: 22084600