Używamy plików cookie oraz usług Google Analytics (statystyki strony) i Google AdSense (reklamy) co wiąże się z przetwarzaniem pewnych danych. Więcej informacji oraz możliwości zarządzania tutaj. Jeśli nie wyrażasz zgody zmień ustawienia swojej przeglądarki lub opuść stronę. AKCEPTUJĘ
psur.pl - Wycieczki po Polsce
strona główna > wiadomości > Od 9 marca 2023 podwyżka opłat na autostradzie A2

Od 9 marca 2023 podwyżka opłat na autostradzie A2

Piotr Surowiecki | ostatnia aktualizacja: 08-03-2023, 22:10 | Copyright (c) psur.pl | Zakaz kopiowania tekstu i/lub zdjęć

Motocykle taniej, wszystkie inne pojazdy drożej – takie zmiany czekają kierowców od 9 marca 2023 r. na autostradzie A2 od Nowego Tomyśla przez Poznań aż do Konina.

Po podwyżce za przejazd samochodem osobowym z Łodzi do granicy z Niemcami (przez Poznań) zapłacimy już 111,90 zł. Dla porównania: w Czechach opłata za jazdę po wszystkich autostradach przez 30 dni wynosi ok. 105 zł, natomiast roczna - ok. 311 zł, czyli mniej niż 3 przejazdy naszą A2-ką!

Rządzący (nie tylko obecni, ale też poprzednicy) tłumaczą, że nie da się nic z tym zrobić, bo największy odcinek A2 jest zarządzany przez prywatną firmę, z którą już wiele lat temu zawarto umowy i teraz nie da się ich zmienić. Pragniemy jednak zauważyć, że do opłaty doliczane jest 23% podatku VAT, a więc choć trochę rządzący mogliby tę opłatę obniżyć. Szczególnie, że na państwowych odcinkach autostrad VAT-u się nie pobiera.

Aktualne stawki opłat na autostradach w Polsce

Komentarze - forumNajnowsze wiadomości

Zobacz też

Copyright (c) Piotr Surowiecki | O nas i kontakt | Regulamin i polityka prywatności | odsłon od XI 2009: 22253470